رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهرتهران خبر داد

طرح تعریض معابر استراتژی شكست خورده است

طرح تعریض معابر استراتژی شكست خورده است فست تریپ: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهرتهران با اشاره به اینکه طرح تعاریض معابر ؛یک استراتژی شکست خورده است از لغو طرح تعریض خیابان کرمان در منطقه 14 آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری در تذکر قبل از دستور خود در دویست و شصت و چهارمین جلسه شورا اظهار داشت: در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ که اینجانب و ریاست شورای شهر نیز در آن حضور داشتیم خوشبختانه لغو طرح تعریض خیابان کرمان واقع در منطقه ۱۴ به تصویب رسید.

وی ادامه داد: تعریض خیابان کرمان، حد فاصل ۱۷ شهریور تا امام علی (ع) بعنوان کرمان غربی و امام علی (ع) تا نبرد بعنوان کرمان شرقی، از سال ۱۳۶۰ شروع شده و در این فاصله زمانی تمام ساکنان محلات شکوفه، دلگشا، سرآسیاب دولاب، شیوا، صاحب الزمان و شاهد درگیر این طرح تعریض بودند؛ حدود ۳۰ درصد از املاک کرمان غربی نیز توسط شهرداری تملک شده است.

وی افزود: خوشبختانه مدیریت شهری دوره پنجم، مبتنی بر رویکرد انسان محوری به این مساله ورود کرد و طی سالهای گذشته مجموعه مطالعاتی را در حوزه ترافیک انجام داد و مشخص شد که اساسا الزامی به تعریض این خیابان وجود ندارد و در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده ۵ این طرح تعریض ابطال و خواسته شهروندان این منطقه محقق شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به تملک ۳۰ درصد املاک توسط شهرداری و تبدیل آن به فضای باز، اظهار داشت: قرار شد فضای باز به وجود آمده بمنظور تامین سرانه های خدماتی منطقه به پهنه G تبدیل گردد. مدیریت شهری دوره پنجم در منتها الیه شرقی این خیابان، پلازای امیرکبیر را به وجود آورده که قرار بود در آنجا ۳۰ هزار متر مربع تجاری ساخته شود و در منتهی الیه غربی خیابان نبرد هم در حال ایجاد میدانگاه شهید تاجری است، پس عملا در هم تنیدگی این محور با مجموعه آرامستان های تاریخی دولاب، آنجا را به یک محور سرزنده پیاده راهی تبدیل می کند که به نوبه خودم از شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده ۵، ریاست شورا، سازمان نوسازی، شهرداری منطقه ۱۴ و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری به سبب اتخاذ این تصمیم مهم تشکر می کنم.

وی اشاره کرد: متاسفانه سال ها این نگاه در همه شهرهای کشور نهادینه شده بود که راهکار حل ترافیک، بازگشایی و تعریض معابر است، در حالی که تعریض معابر یک استراتژی شکست خورده است، چونکه هر جا تعریض معبر صورت می گیرد، میزان حضور خودرو در آنجا بیشتر می شود و گره های ترافیکی افزایش می یابد.

منبع:

1399/10/23
20:06:09
0.0 / 5
2268
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است