معاون راهداری مازندران:

استقرار راهداری در مناطق برف گیر مازندران

استقرار راهداری در مناطق برف گیر مازندران به گزارش فست تریپ، مازندران معاون راهداری مازندران با اشاره به اینکه در ۴۸ ساعت گذشته بیشترین بارش برف را در محور هراز در حدود ۱۲ سانتی متر را شاهد بودیم، اظهار داشت: همکاران ما در همان ساعات نخست بارش برف در محورهای جاده ای مستقر بودند تابحال مشکل مسدود شدن راه ها در استان گزارش نشد. همینطور همه محورهای کوهستانی مازندران باز است.محسن محمدنژاد در گفت گو با ایسنا، ضمن اشاره به این که در اجرای طرح زمستانی همکاران ما از اول آذرماه تا ۲۵ فروردین ماه در محورهای کوهستانی در ۳۷ اکیپ راهداری در چارچوب ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین مستقر هستند، اظهار نمود: در اجرای این طرح ۳۰۰ نیروی راهدار در ۲۳ باب راهدارخانه ثابت و سیار به منظور اجرای عملیات راهداری زمستانی مستقر هستند.

وی وجود چهار محور مهم مواصلاتی هراز، سوادکوه، کیاسر و کندوان در مازندران که به استانهای همجوار مرتبط و از مناطق برف گیر محسوب می شوند، اضافه کرد: ۱۳ گردنه برف گیر به صورت تقریبی ۷۰۰ کیلومتر از ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومترراه های مازندران، ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر برفگیر است.

محمدنژاد با اشاره به اینکه در ۴۸ ساعت گذشته بیشترین بارش برف را در محور هراز در حدود ۱۲ سانتی متر را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: طبق پیشبینی در مناطق کوهستانی مازندران تا روز سه شنبه درگیر بارش برف هستیم.

وی اضافه کرد: همکاران ما در همان ساعات نخست بارش برف در محورهای جاده ای مستقر بودند تابحال مشکل مسدود شدن راه ها در استان گزارش نشد. همینطور همه محورهای کوهستانی مازندران باز است.

معاون راهداری مازندران با تاکید براینکه هموطنان ما به روستاهای فاقد سکنه سفر نکنند، اظهار داشت: به علت محدودیت ها اولویت تمرکز ما بازگشایی محورهای مواصلاتی و شریانی مازندران است بعد راه های روستایی را پوشش می دهیم.

این مسئول با سفارش به رانندگانی که به هر علت از جاده های برف گیر تردد می کنند، اضافه کرد: رانندگان زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و نحوه بستن آنرا تمرین کنند تا گرفتار مشکل نشوند.

محمدنژاد خاطرنشان کرد: رانندگانی که در جاده ها سفر می کنند به همراه داشتن آذوقه گرم و سوخت کافی در باک بنزین را در یاد بسپارند.

قابل ذکر است، مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای مازندران هم به شماره تلفن ۱۴۱ (گویا ) و همینطور سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ آماده پاسخ گویی به مسافران و هموطنان برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های این استان است.
1401/10/04
11:17:16
5.0 / 5
584
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است