تمام مدارس شهرهای سیستان دو شیفته اند

تمام مدارس شهرهای سیستان دو شیفته اند به گزارش فست تریپ، نماینده مردم سیستان وبلوچستان در شورایعالی استانها اظهار داشت: استان سیستان وبلوچستان در رتبه نخست کمبود نیروی انسانی در حوزه آموزشی قرار دارد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، فاروق اعظمی در نهمین اجلاس شورایعالی استانها در نطق قبل از دستور خود با تکیه بر این که حوزه آموزش و پرورش باید مورد توجه قرار گیرد و تعامل آن با حوزه شورایی افزایش یابد اضافه کرد: کمبود نیروی انسانی و کمبود فضای آموزشی دو مشکل اساسی آموزش و پرورش بخصوص در استان سیستان وبلوچستان به حساب می آید. اساس سند تحول و سند بنیادین مبتنی بر نیروی انسانی است. برپایه داده های وزارت آموزش و پرورش بیشتر از ۱۲ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم که این رقم علاوه بر آن ۶ هزار نیرویی است که باید برای بازگرداندن بازماندگان از تحصیل استخدام شوند.
وی ادامه داد: استان سیستان در کمبود نیروی آموزشی رتبه اول را دارد. کمبود فضای آموزشی مساله دیگر سیستان و کل کشور است.
وی افزود: تمام مدارس در شهرهای استان سیستان دو شیفته است. باید راهکار اساسی برای این کمبودها اتخاذ شود. دولت و حاکمیت باید برای این مشکل چاره مناسبی پیدا کنند.
نماینده مردم سیستان وبلوچستان در شورایعالی استانها تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان امروز با مشکلات زیادی مواجهه است و نیروهای استخدامی از آموزش و پرورش به علت قانون جوانی جمعیت به سادگی جابجا می شود تا چه زمانی باید چالش نقل و انتقال معلمان را شاهد باشیم و مناطق محروم از معلم خالی شوند.
اعظمی افزود: مدارس جنوبی سیستان وبلوچستان با گرمای ۴۰ درجه بدون امکانات باید تحصیل را ادامه دهند. پنکنه سقفی به علت خطرات آن ممنوع شده و کولر هم وجود ندارد بنابراین معلمان مجبورند برای فرار از گرمای ۴۰ درجه، کلاسها را خارج از ساختمان و زیر سایه درخت برگزار کنند. این شرایط نیازمند توجه ویژه است.1401/06/18
11:20:07
5.0 / 5
410
تگهای خبر: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است