شهردار منطقه ۶ خبر داد

تعیین تکلیف توسعه دانشگاه تهران در سه ماهه نخست سال آینده

تعیین تکلیف توسعه دانشگاه تهران در سه ماهه نخست سال آینده فست تریپ: شهردار منطقه 6 از تعیین تکلیف طرح توسعه دانشگاه تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری در سه ماهه نخست سال آینده آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمدی در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح وضعیت حوزه حمل و نقل منطقه ۶ و افتتاح ایستگاه های خط ۶ مترو در این منطقه اظهار داشت: پنج ایستگاه در محدوده منطقه ۶ یعنی از ایستگاه تربیت مدرس تا هفت تیر از سال ۹۷ کارگاه آنها تعطیل بود و خط ۶ نمی توانست خدمات کاملی را به شهروندان ارائه کند.
وی ادامه داد: در مدتی که در شهرداری منطقه ۶ مشغول بکار شدیم از شرکت مترو و پیمانکار مربوطه دعوت کردیم و در یک تعامل بزرگترین مشکل این خط یعنی تامین منابع را برای نخستین بار در محدوده منطقه برای ایستگاه های مترو حل و فصل کردیم. در حقیقت به عنوان پشتیبان تامین منابع مالی برای مترو وارد عمل شدیم که این مساله بعدا به همه شهرداران مناطق از طرف شهردار تهران ابلاغ گردید.
بگفته محمدی، مازاد درآمدهای خودرا حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان بصورت مستقیم برای پنج ایستگاه مترو پرداخت کردیم و امیدواریم فردا ۲۵ اسفند ماه خط ۶ به طول ۹.۵ کیلومتر با چهار ایستگاه کارگر، لاله، میدان ولیعصر و میدان هفت تیر به بهره برداری می رسد که ظرفیت بسیار خوبی را در زمینه حمل و نقل و ترافیک منطقه ایجاد خواهدنمود. اساسا مترو می تواند مکمل بسیار خوبی در زمینه حل معضلات محیط زیستی باشد. در بین ایستگاه های خط ۶ متروی تهران در منطقه ایستگاه تربیت مدرس درب ورودی ها، سالن و خدمات ایستگاهی بوسیله نیروگاه خورشیدی تامین می شود و این مساله به همراه مسائل جمع آوری زباله برای نخستین بار مورد توجه قرار گرفته که می توان این ایستگاه را یک ایستگاه محیط زیستی قلمداد کرد.
شهردار منطقه ۶ در تشریح تامین «همراه سرا» برای بیماران بیمارستان های سطح منطقه ۶ اظهار داشت: یکی از معضلات در سطح منطقه تامین همراه سرا بوده، چونکه ظرفیت بزرگی در زمینه درمان با وجود بیمارستان های بزرگ در منطقه وجود دارد و همیشه این بیمارستان ها مورد استقبال قرار گرفته و عمده مراجعه کنندگان نیز از شهرستان ها هستند که در طول درمان همراهان در اطراف بیمارستان مکان اسکان ندارند. پس نیازمند وجود همراه سراها هستیم ولی تعداد همراه سراهای موجود کفاف مراجعات را نمی دهد. بر همین مبنا در بازدیدی که از بیمارستان های منطقه داشتیم حدود ۱۰۰ چادر در اطراف بیمارستان ها مشاهده کردیم که بعد از پیگیری ها موفق شدیم افزایش ظرفیت همراه سرای موجود را رقم بزنیم و یک همراه سرا با ظرفیت ۱۲۰ نفر در منطقه به وجود آمده که این همراه سرا ازطریق یک خیر تولید شده و خدمات بسیار ارزشمندی در آن ارائه می شود.
وی درباره ی مسیر طبیعت و راه اندازی آن نیز اظهارکرد: مسیر طبیعت یک کلان پروژه است که تملک چند ملک آن باقیمانده است. این مسیر از محدوده پل طبیعت شروع و تا جمال الدین اسدآبادی ادامه پیدا می کند و نهایتاً به برج میلاد ختم خواهد شد که برای سال آینده بودجه راه اندازی این پروژه دیده شده است.
شهردار منطقه ۶ درباب وجود چادر همراهان بیمار در اطراف بیمارستان ها اظهار داشت: اساسا در زمینه توسعه همراه سراها اقدام خواهیم کرد اما گاهی سوءاستفاده هایی صورت می گیرد که در بین این چادرها افرادی به غیر از همراهان بیمار دیده می شوند. در شرایطی که ما خدمات برای همراهان بیماران ارائه می نماییم اساسا اجازه ماندن در چادرها در محدوده را نیز نخواهیم داد.
محمدی درباب راه اندازی پمپ بنزین های کوچک مقیاس در سطح منطقه اضافه کرد: باتوجه به افزایش تعداد خودرو ها و افزایش تردد در سطح منطقه گاهی پمپ بنزین های موجود خود به یک گره ترافیکی تبدیل گشته اند. پس به سمت راه اندازی پمپ بنزین های کوچک مقیاس حرکت کرده ایم و حدود پنج ظرفیت به شکل پمپ بنزین های تک نازل و دو نازله ایجاد خواهیم کرد که اولین آن در شهرک والفجر در خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. یک مورد هم در محدوده خیابان کارگر در صورت نهایی شدن تفاهم راه اندازی خواهد شد و سایر پمپ بنزین های کوچک مقیاس نیز درحال مطالعه و مکان یابی است. این پمپ بنزین ها با اعتباری کمتر از ۱۰ میلیارد تومان راه اندازی می شود.
ایشان سپس درباب بهره گیری از پساب تصفیه خانه شهرک غرب برای آبیاری فضای سبز منطقه اظهار داشت: اساسا یکی از ضرورت های فعلی توجه به موضوع کم آبی است. یکی از راهکارهای مهم و کلیدی در زمینه حفظ و توسعه فضای سبز تامین منابع آبی است که در این جهت باتوجه به وجود تصفیه خانه در شهرک غرب لوله کشی انجام شد و پساب این تصفیه خانه وارد رینگ آبیاری منطقه خواهد شد. این پروژه در فروردین ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و بدین سان بیش از ۷۰ درصد فضای سبز منطقه با پساب این تصفیه خانه آبیاری خواهد شد. این پروژه ۱۲.۵ میلیارد تومان هزینه در بر داشته اما اساسا گام موثری در زمینه مدیریت منابع آبی خواهد بود.
شهردار منطقه ۶ در پاسخ به سوال ایسنا درباب گودهای پرخطر سطح منطقه ۶ اشاره کرد: حدود پنج گود پرخطر و بحرانی در سطح منطقه وجود داشت که یکی از آنها متعلق به بانک تجارت بود که حدود هشت سال در شورای عالی شهرسازی و معماری مسکوت مانده بود. باتوجه به پیگیری هایی که انجام شد کارگاه این گود فعال شد و حدود یک ماه پیش پروانه شهرسازی آن صادر شد که کار بسیار بزرگی بود. از طرف دیگر در خیابان شهید قرنی نیز گود پرخطری وجود داشت که اخطارهای لازم به مالک آن داده شد و با دستور قضایی نسبت به رفع خطر آن اقدام کردیم.
محمدی همین طور در پاسخ به سوال ایسنا درباره ی تعیین تکلیف طرح توسعه دانشگاه تهران نیز اظهار داشت: این مساله در شورای عالی شهرسازی و معماری درحال بررسی است و در حقیقت یکی از معضلات و مطالبات شهروندان است که ما نیز پیگیر آن هستیم و امیدواریم در سه ماهه نخست سال آینده ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری درباب تعیین تکلیف طرح توسعه دانشگاه تهران صورت گیرد. این در شرایطیست که شهردار تهران نیز باتوجه به درخواست شهروندان در قرار خدمت منطقه ۶ پیگیر این مساله هستند.
وی درباره ی تامین پارکینگ در سطح منطقه ۶ نیز اضافه کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های شهرداران در منطقه ۶ موضوعات ترافیکی خصوصاً تامین پارکینگ است. در این منطقه شاهد حضور ساختمان های اصلی هشت وزارتخانه و بیمارستان های بزرگ هستیم. در روز حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تردد در سطح منطقه داریم در حالی که جمعیت شب در این منطقه ۳۰۰ هزار نفر است. اساسا باید تامین پارکینگ در این منطقه بصورت جدی مورد توجه باشد. بر همین مبنا به سراغ مجموعه های دولتی که خود جاذبه سفر ایجاد می کنند همچون بیمارستان ها رفتیم تا با انعقاد تفاهم نامه و در اختیار گرفتن زمین ظرفیت های جدیدی برای پارکینگ فراهم نماییم.
محمدی اشاره کرد: بی شک خط قرمز ما حذف پارکینگ است. مگر مواردی که بتوانیم برای آن جایگزین تعیین نماییم و منابع درآمدی حاصل از این مساله نیز در صندوقی جمع آوری و فقط برای تامین پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد.
وی درباره ی بدهی های دستگاه های دولتی به شهرداری منطقه نیز اظهار داشت: در این عرصه نمی توانیم عدد مشخصی را اعلام نماییم. چونکه باید ممیزی باتوجه به توسعه و پروانه هایی که در گذشته صادر شده انجام دهیم و بعد از بررسی و محاسبه وصولی ها این عدد را اعلام نماییم. امسال در منطقه ۶ تمام دیون درحال تسویه است و پیمانکاران جاری هم به روز مطالبات خودرا دریافت می کنند. بودجه منطقه ۶ نسبت به ابلاغیه شهرداری تهران ۱۲۰ درصد محقق شده و نسبت به سال قبل درآمدهای منطقه پنج برابر شده است.
محمدی در خاتمه درباره ی وضعیت ساختمان های ناایمن منطقه ۶ تصریح کرد: ۵ ساختمان در کمیته ایمنی منطقه به عنوان ساختمان های بحرانی دیده شد و پیگیری کردیم و با مالک آنها جلسات مختلفی برگزار کردیم و توانستیم بحث های آتش نشانی و ایمنی آنرا انجام دادیم و این ساختمان ها از حالت بحرانی خارج و به یک سطح پایین تر یعنی به سطح ساختمانهای ناایمن رسیدند و این مسأله در منطقه همچنان درحال پیگیری است.
منبع:

1401/12/24
12:54:24
5.0 / 5
92
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است