کمبود ناوگان در خطوط قطار شهری مشهد

کمبود ناوگان در خطوط قطار شهری مشهد به گزارش فست تریپ، مشهد ـ مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد اظهار داشت: یکی از معضلات در خطوط قطار شهری مشهد کمبود ناوگان در خط یک است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، مجتبی زمانیان وحیدی، ظهر یکشنبه در نشست خبری به کمبود ناوگان در خطوط قطار شهری به عنوان یکی از اشکالات مهم این حوزه اشاره و اظهار داشت: یکی از معضلات در قطار شهری کمبود ناوگان در خط یک است که مشاور آنرا با ۱۲۰ دستگاه طراحی نموده، اما ۶۰ واگن هم اکنون وجود دارد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد با اعلان اینکه اتصال خط یک مشهد به گلبهار و نیز خط سه قطار شهری ایجاب می کند که این ۶۰ دستگاه واگن را تامین نماییم، اضافه کرد: برخی از تولیدکنندگان واگن اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم سال آینده انعقاد قرارداد داشته باشیم و پس از آن به تدریج ظرف مدت ۳ تا ۴ سال، واگن ها را تحویل بگیریم.
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما، تامین قطعات یدکی و تجهیزات است که باتوجه به تحریم ها به شدت محدودیت داریم اما از سال ۹۴ پروسه مهندسی معکوس شروع شده است، در همین رابطه با دو دانشگاه فردوسی مشهد و صنعتی شریف قرارداد همکاری بسته ایم و شرکت های دانش بنیان بومی و ملی نیز پای کار آمده اند.
زمانیان اشاره کرد: برای تمام قطعاتی که ایجاد می شود تستهای استاندارد و لازم انجام و سپس تولید انبوه آن شروع می شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد از اورهال ۱۱ واگن خط یک قطار شهری آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع امسال تعمیرات اساسی این واگن ها شروع شده و طی چند روز آینده مراسم پایان اورهال واگن یازدهم را خواهیم داشت. البته این مساله خللی در سرویس دهی به مردم ایجاد نکرده و فاصله زمانی خطوط طبق گذشته حفظ شده است.
وی درباب بهای خدمات هم اظهار داشت: طبق قانون یک سوم بهای تمام شده خدمات باید توسط شهروندان و دوسوم هم توسط دولت و شهرداری بصورت سوبسید باید پرداخت گردد، بهای تمام شده هر سفر با قطار شهری بدون هزینه استهلاک امسال ۷ هزار و ۸۵۰ تومان است که هزار و ۲۰۰ تومان (معادل ۱۵ درصد) توسط مسافر و ۸۵ درصد الباقی به شکل سوبسید توسط شهرداری پرداخت می شود و هنوز در این سال دولت از این بابت هزینه ای پرداخت نکرده است.
زمانیان هزینه بلیت تک سفره برای قطار شهری را در سال ۱۴۰۲، بدون تغییر و همان ۲ هزار تومان سال جاری اعلام نمود.

1401/12/02
08:00:52
5.0 / 5
467
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , سرویس
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است