گزارش فست تریپ؛

شهرداری بازهم شورای شهر را ناآگاه گذاشت

شهرداری بازهم شورای شهر را ناآگاه گذاشت فست تریپ: باتوجه به اظهارات رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران مشخص شده شهرداری تهران در اقدامی جدید و مطابق با سنت خود شورای شهر را نسبت به اقدامات خود ناآگاه گذاشته است.


خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ همیشه پیگیری سیاست ها میان شورای شهر و شهرداری تهران در یک راستا و همراه با یکدیگر صورت می گرفته است اما مطابق با انتقاداتی که اعضای شورای شهر از شروع دوره تا حالا داشته اند مشخص است که این اتفاق رخ نداده است. نارضایتی شورای شهری ها به سبب این است که سیاست های متمرکزی که میان شهرداری و شورای شهر وجود دارد همسو با یکدیگر پیش نمی رود و گاهی اوقات اعضای شورای شهر از اقداماتی که شهرداری تهران انجام می دهد آگاهی ندارند. در تازه ترین انتقادی که اعضای شورای شهر تهران نسبت به این مساله داشته اند مشخص شده بدون آنکه شورای شهری ها اطلاع داشته باشند یکی از مراکز گردشگری مشهور و بزرگ تهران بدون هیچ اطلاع و سر و صدایی به سازمانی دیگر واگذار شده است.
خلف وعده شهرداری تهران درباره ی تصمیم گیری های مهم احمد علوی رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر در تذکری ضمن انتقاد از برخی ناهماهنگی ها در مدیریت شهری خصوصاً در مقوله گردشگری اظهار داشت: قرار بود سیاست ها بصورت متمرکز بین شهرداری و شورای شهر یکجا پیگیری شود اما هر روز ما خبر می شنویم که یکی از مجموعه ها جا با جا شده است.
قرار بود سیاست ها بصورت متمرکز بین شهرداری و شورای شهر یکجا پیگیری شود اما هر روز ما خبر می شنویم که یکی از مجموعه ها جا با جا شده است علوی اظهار داشت: اخیراً مجموعه دریاچه خلیج فارس به سازمان فرهنگی هنری شهرداری واگذار شده است؛ بنده فکر می کردم چنین اتفاقی نیفتاده اما پیگیری ها حکایت از این داشته که نه فقط صحبت هایی انجام شده بلکه صورت جلسه آن نیز تنظیم شده است. اما از صحبت های رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران این پرسش مطرح می شود که آیا به همین شکل می شود در یک گردش مکاتبه ای این مجموعه ها جا به جا شود و اگر مقرر است این مجموعه ها به این شکل جا به جا شود چرا شورای شهر یک سال است که موضوع سازمان گردشگری یا هلدینگ گردشگری را پیگیری می کند؟.
هر تصمیمی در زمینه گردشگری باید طبق برنامه باشد احمد علوی رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه مصوبه تشکیل سازمان گردشگری گردشگری چه بصورت سازمان، چه بصورت هلدینگ و چه بصورت شرکت مادر تخصصی موضوعی است که از دوره های قبل مطرح بوده اظهار داشت: در این دوره نیز سهم این مصوبه در احکام برنامه مورد تاکید قرار گرفته است. وی اشاره کرد: انتظار شورای شهر از مدیریت شهری این است که هر تصمیمی که در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری اتخاذ می کند باید مطابق با احکام برنامه باشد. علوی با اعلان اینکه اگر مجموعه ها را جابجا می نماییم باید ذیل آنها تصمیم های لازم را اتخاذ نماییم بیان کرد: انتقاد من نسبت به واگذاری دریاچه خلیج فارس این است که تکلیف این جا به جایی معلوم نیست. عضو شورای شهر تهران گفت اظهار داشت: هرچند شهرداری تهران می تواند جابجایی را انجام دهد اما انتقال دریاچه خلیج فارس به سازمان فرهنگی و هنری با تشکیل مجموعه میراث در زمینه اجتماعی معین نمی باشد، اگر مقرر است مدیریت ها در جای جدید باشد باید حتما مشخص شود.
سازمان فرهنگی هنری آمادگی مواجه با مشکلات دریاچه خلیج فارس را ندارد رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که باتوجه به شناختی که از مجموعه دریاچه خلیج فارس وجود دارد این مجموعه با مشکلاتی مواجه می باشد اظهار داشت: این مجموعه هنوز پرونده های حقوقی دارد و گرفتاری های جدا از بحث گردشگری در این مجموعه حادث شده است. علوی افزود: این دفعه معضلات به سازمان فرهنگی و هنری انتقال میابد و این سازمان آمادگی درگیر شدن با این حجم از مشکلات را ندارد.
هنوز هیچ توضیحی به شورای شهر تهران در ارتباط با این واگذاری داده نشده است وی اشاره کرد: هنوز هیچ توضیحی به شورای شهر تهران در ارتباط با این واگذاری داده نشده است و بیشتر اعتراض من این است که نسبت این جابجایی با سازمان گردشگری باید مشخص شود برای اینکه این کار غیر منطقی بوده است. می توان گفت هرچند که واگذاری های بدون اطلاع برای بار اول رخ نداده است و قبل از این نیز اعضای شورای شهر نسبت به واگذاری مجموعه های شهرداری تهران انتقاداتی داشته اند اما باید بررسی کرد که چرا مسائل از یک سیاست واحد پیروی نمی کنند و شهرداری تهران این واگذاری ها را به اطلاع اعضای شورای شهر که نهاد بالادستی اش است نمی رساند.


منبع:

1401/11/20
12:25:27
5.0 / 5
597
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است