معاون شهردار تهران خبر داد:

تکمیل ۹۰ پروژه معطل مانده پایتخت تا آخر سال جاری

تکمیل ۹۰ پروژه معطل مانده پایتخت تا آخر سال جاری به گزارش فست تریپ، معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از تکمیل ۹۰ پروژه معطل مانده تهران تا آخر سال جاری اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، عباس شعبانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جریان عرضه گزارش نظارتی شش ماهه پروژه های تملک دارایی سرمایه معاونت فنی عمرانی در سالجاری، اظهار داشت: برای پیشبرد تمام پروژه ها اجازه شورای شهر تهران دریافت شده است. سال ۸۶ طرح جامع شهر تهران تصویب شده و هر اتفاقی که در تهران رخ می دهد بر مبنای تصویب این طرح بوده است. در برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران هم تمامی پیوست های شهرداری به صورت کامل مشخص شده است.
وی ضمن اشاره به قرارداد شهرداری تهران با ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: در طرح ادامه اتوبان یادگار امام سه زمین وجود دارد که با ارتش توافقات لازم صورت گرفته است و مجوز دیوارکشی دریافت شده و مقرر بود ما به ازا داده شود؛ اما در زمین آموزش و پرورش هشت سوله وجود دارد که انبارهای آموزش و پرورش هستند و امیدواریم توافق در مورد این مورد هم بزودی محقق شود.
شعبانی در رابطه با مبحث تقاطع ها در سطح شهر تهران هم اظهار نمود: ۱۸ تقاطع دارای قرارداد است و ۱۰ مورد که قرارداد نداشته است با قرارگاه خاتم الانبیاء قرارداد منعقد شده است.
معاون شهردارتهران ضمن اشاره به روند تکمیل آزادراه شهید شوشتری، اظهار داشت: این بزرگراه بار تردد بزرگراه بسیج را می کاهد و این آزادراه به ۷۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و سهم پیشرفت این پروژه سال جاری ۱۲ درصد است که شش درصد آن پیش رفته و این پیشرفت هم توسط پیمانکار بدون قرارداد کار انجام شده و باید تا شهریور سال آینده ۹ کیلومتر یعنی قطعه اول این آزادراه را تحویل دهیم.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به ادامه بزرگراه یادگار امام خاطرنشان کرد: در جریان این پروژه ۱۳۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی داشته ایم و سهم سال جاری ما از یادگار امام ۱۵ درصد است که هفت درصد آن تا کنون انجام شده است. در مورد پروژه شهید شوشتری هم قرار بود در این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت داشته باشیم که ۱۵ درصد انجام شده و به علت لوله آب و انحراف ترافیکی که به صورت مقطعی باید صورت گیرد این پروژه دیر پیش می رود. ان شاءالله تا آخر سال ۱۲ الی ۱۴ تقاطع را تحویل خواهیم داد.
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران همینطور ضمن اشاره به پروژه میدان سبلان اظهار داشت: قرار بود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه دو پلی شود که در این منطقه ایجاد می شود؛ اما با اصلاح مهندسی هزینه را به ۷۰ میلیارد تومان رساندیم. اصلاح کندروهای شهید رجایی هم سوم خرداد سال آینده تحویل شهروندان خواهد شد.
شعبانی در مورد نگهداشت آسفالت سطح شهر تهران هم اضافه کرد: ۱۱۰ میلیون متر مربع مساحت شهر تهران است که عقب ماندگی ۱۰ میلیون تنی آسفالت در این شهر وجود دارد که سال جاری ۵۹۶ هزار تن آسفالت تولید و پخش شده است. در واقع به اندازه مساحت تهران تا اصفهان امسال آسفالت ریزی داشته ایم که این میزان معادل پنج بار آسفالت کردن خیابان ولیعصر است.
وی تصریح کرد: تا آخر سال جاری ۹۰ پروژه معطل مانده در سطح شهر تهران تکمیل خواهد شد.1401/08/30
10:43:39
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آموزش , بزرگراه , ترافیك , تردد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است