آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور

آخرین وضعیت کیفیت هوای کلانشهرهای کشور به گزارش فست تریپ، برپایه اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هشت کلانشهر کشور امروز(21 آبان ماه) شیرازی ها و تبریزی ها هوای پاک تنفس کرده اند.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره ی کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۲۱ آبان ماه )آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۵ و در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

پس از آن مردم در دو کلانشهر کرج و مشهد هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۷۳، ۵۵ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص این هوای مطلوب ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

اهالی شهر شیراز و تبریز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۱ و ۳۸ تنفس کرده اند. آلاینده شاخص در شهر شیراز دی اکسید نیتروژن و در شهر تبریز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون بوده است.

در حالی که برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست میانگین کیفیت هوای تهران ۸۱ و در وضعیت قابل قبول بود که برمبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹ و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بود.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.منبع:

1401/08/22
08:19:19
5.0 / 5
297
تگهای خبر: شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است