عضو شورای شهر كرج:

معضل سگ های بلاصاحب در کرج به مرز بحران رسیده است

معضل سگ های بلاصاحب در کرج به مرز بحران رسیده است به گزارش فست تریپ، البرز رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج ضمن اشاره به معضل سگ های بلاصاحب، اظهار داشت: دستورالعمل های جاری، تمایلات احساسی، بهانه های حیوان دوستی و در بعضی موارد منفعت طلبی طریق مؤثر و کارآمد حل این معضل نیست و پروتکلهای مشترک علمی شهرداری، شورا و سازمان دامپزشکی می تواند راه گشا باشد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، جواد چپردار روز دوشنبه ۲۵ مهرماه در اولین نشست هم اندیشی رؤسای کمیسیون های خدمات شهری شوراهای اسلامی شهر و معاونین خدمات شهری شهرداری های استان البرز اظهار نمود: روزانه ۱۴۰۰ تن زباله وارد حلقه دره می شود که ۷۰۰ تن آن در ارتباط با کرج است.

وی با تکیه بر لزوم راه اندازی کارخانه زباله سوز برای ساماندهی این حجم از زباله اظهار داشت: با پیگیری استاندار البرز، شورای و شهرداری کرج و مشارکت شهرهای اقماری استان البرز، امیدواریم در آینده نزدیک این کارخانه راه اندازی شود.

وی ضمن اشاره به لزوم بازیافت نخاله های ساختمانی هم اظهار داشت: تولید نخاله های ساختمانی در کرج به روزی ۴۰۰ تن می رسد ولی تابحال برای ساماندهی آنها اقدام موثری صورت نگرفته و صرفاً به جمع آوری و انباشت آنها بسنده کرده ایم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج توضیح داد: بازیافت نخاله و پسماند ساختمانی تا ۹۰ درصد امکان بهره مندی باردیگر از آنها را ممکن می سازد که این امر بطور قطع به تغییر سیمای شهری و افزایش درآمدهای پایدار مدیریت شهری منجر می شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت های خود به معضل تراکم و پراکندگی سگ های بلاصاحب در کرج اشاره نمود و اظهار داشت: در این خصوص به مرز بحران رسیده ایم و اگر تصمیمی علمی در این عرصه فارغ از حواشی، احساسات و یا حتی منفعت طلبی های مستتر اتخاذ نشود، آثار زیستی یا اکوژیک این معضل و انتشار و شیوع بیماری های عفونی و انگلی مشترک با انسان سلامت شهروندان این استان تهدید و مخاطرات غیر قابل جبران را تشدید خواهد نمود.

وی تصریح کرد: دستورالعمل های جاری، تمایلات احساسی، بهانه های حیوان دوستی و در بعضی موارد منفعت طلبی طریق موثر و کارآمد حل این معضل نیست و پروتکلهای مشترک علمی شهرداری، شورا و سازمان دامپزشکی می تواند راه گشا باشد.
1401/07/25
23:32:43
5.0 / 5
389
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است