اعلام زمان برگزاری آزمون معلمان مهرآفرین

اعلام زمان برگزاری آزمون معلمان مهرآفرین به گزارش فست تریپ، وزیر آموزش وپرورش با اشاره به مشکلات سرویس مدارس اظهار داشت: پیمانکاران تمکین نکردند، امروز هم جلسه ای داشتیم. شهر تهران اینگونه است. تاکسیرانی 4000 تاکسی را در اختیار قرار داده است تا این مشکل سرویس رفع گردد. نرخ گذاری سرویس مدارس را شورای شهر انجام می دهد و به ما ابلاغ می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، یوسف نوری در حاشیه یک گردهمایی در اردوگاه باهنر و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص جزییات و زمان برگزاری آزمونی برای معلمان مهرآفرین اظهار داشت: نماینده سازمان امور اداری و استخدامی امروز بازدیدی از وزارتخانه جهت سنجش آمادگی زیرساخت های برگزاری آزمون داشت که اگر زیرساخت ها تایید شوند، مقرر است آزمون ۲۲ مهرماه اجرا شود.
وی ادامه داد: البته ممکنست که با دیرتر پاسخ دادن این سازمان، انجام آزمون به انتها مهرماه موکول گردد. البته ما نظرمان این است هر زمان مجوز صادر کنند، صورت گیرد.


واریز قسمتی از معوقات رتبه بندی معلمان مهرآفرین به خزانه

وزیر آموزش وپرورش درباره ی زمان واریز فوق العاده رتبه بندی برای معلمان مهر آفرین نیز اظهار داشت: برای پرداخت فوق العاده رتبه بندی مهرآفرینان، قسمتی از مبلغ به خزانه رفته است و امروز بامداد پیگیر این مساله شدم که ان شاءالله پرداخت گردد.


۲۰ درصد از پاداش اختتام خدمت فرهنگیان به خزانه ارسال شد

نوری درباره ی پرداخت پاداش اختتام خدمت بازنشستگان فرهنگی نیز عنوان کرد: امروز پیگیر این مساله نیز شدم. روز گذشته در هیئت دولت این مساله را مطرح کردم که پاداش ها یک دفعه برای این افراد واریز شود و در پاسخ عنوان شد که ۲۰ درصد مبلغ به خزانه فرستاده شده و بخش دیگر را هم می خواهند بفرستند.

دانش آموزانی که هنوز کتاب ندارند، اعلام کنند تا کتاب برایشان ارسال شود

ایشان سپس پیرامون توزیع کتب درسی دانش آموزان اظهار داشت: هر دانش آموزی که کتاب به دستش نرسیده، باید رسیدگی شود. هر دانش آموزی که کتاب ندارد، اعلام نماید تا کتاب برایش ارسال شود. البته برخی از دانش آموزان در سامانه ثبت نام نکرده اند و احتمال دارد که بخواهند از کتاب های سال قبل سایر دانش آموزان بهره گیرند یا هنوز انتخاب رشته نکرده باشند. با ثبت نام در سامانه، کتاب به مدرسه ارسال می شود.
وزیر آموزش وپرورش درباره ی کمبود معلم در شروع سال تحصیلی نیز اظهار داشت: هر مدرسه ای که معلم ندارد، باید سریع معلم اختصاص داده شود و مشکلی دراین زمینه نداریم.
نوری با اشاره به نیروهای خرید خدمات نیز اظهار داشت: باتوجه به این که در بعضی استانها تبدیل وضعیت مشمولان قانون تعیین تکلیف و ایثارگران انجام شد، تعداد نیروهای خرید خدمات در بعضی استانها مانند لرستان، مازاد شد. نیروی خرید خدمات در مواقع نیاز به کارگرفته می شود.


توضیحات نوری درباب پذیرفته شدگان آزمون نهضت سوادآموزی که هنوز به کار گرفته نشده اند

وی درباره ی پذیرفته شدگان آزمون نهضت سوادآموزی در سال قبل که دوره هم گذرانده اند اما هنوز به کار گرفته نشده اند اظهار داشت: هرکدام جزو مشمولان قانون تعیین تکلیف باشند از اول مهر باید سرکلاس حاضر شوند. تعیین تکلیف شدگان این قانون از اول مهر باید سرکلاس باشند؛ مگر در جایی که مازاد باشد. افراد مازاد هم اگر در نقاط و استان هایی دارای کمبود، حاضر شوند، در خدمت آنها هستیم.


نرخ گذاری سرویس مدارس با شورای شهر است

وزیر آموزش وپرورش در پاسخ به پرسشی درباره ی مشکلات سرویس مدارس عنوان کرد: پیمانکاران تمکین نکردند، روز گذشته هم جلسه ای داشتیم. شهر تهران اینگونه است. بر اساس گزارش مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران، تاکسیرانی ۴۰۰۰ تاکسی را در اختیار قرار داده است که این مشکل سرویس رفع گردد. نرخ گذاری سرویس مدارس را شورای شهر انجام می دهد و به ما ابلاغ می شود. سرویس را هم گردن مدرسه می اندازند، مدرسه باید کار تعلیم و تربیت را انجام دهد و سرویس یکی از دغدغه های ما شده است. در شهرداری تهران، همکاری ها خوب بوده است و انتظار داریم پیمانکاران هم آنچه که منصفانه است از مردم بگیرند.
نوری درباره ی استخدام سرایداران مدرسه اظهار داشت: بحث کمبود سرایدار را در جلسه ای با معاون اول رییس جمهور مطرح کردیم و قرار شد در اولویت قرار بدهیم و تعدادی سرایدار جذب نماییم. اگر امسال ۱۰ هزار نفر جذب شود، عدد مناسبی است.
منبع:

1401/07/12
10:27:10
5.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , امداد , تاكسی , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است