شهردار اردبیل تشریح كرد:

شرح اقدامات یکساله شهردار اردبیل

شرح اقدامات یکساله شهردار اردبیل فست تریپ: اردبیل درست یکسال از سکان داری محمود صفری در شهرداری اردبیل می گذرد این درحالی است که شهردار اردبیل توانسته است در زمینه عمرانی سرو سامان مناسبی به پروژه در دست اقدام بدهد همین طور وی بخش اعظم بدهی های شهرداری را تصفیه و ساماندهی نیروهای شهرداری را در اولویت کارهای خود قرار داده و همین طور در مقابله با رانت و فساد نیز قدم های خوبی در شهر برداشته و موجب تعلیق و اخراج افرادی که به دلایلی در بدنه شهرداری بدنبال رانت و فساد بودند اقدام نموده است.محمود صفری امروز 20 شهریور در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در اردبیل بیان کرد: در حالی یکسال گذشته شهر را اداره کرده است که تا حالا ریالی بودجه دولتی دریافت نکرده است.
وی همین طور به افتتاح هزار میلیارد تومانی پروژه های ناتمام تا آخر سال جاری اشاره نمود.
در زمینه عمرانی که می تواند با اهمیت ترین حوزه عملکرد شهردار اردبیل باشد وی با تصفیه حساب بدهی های قرارگاه خاتم النبیا پروژه های راکد را فعال و پروژه هایی مانند پل شهید سلیمانی، چهاراه ورزش با اعتبار 70 میلیارد تومان تحویل و همین طور پل نیایش را از ده درصد پیشرفت فیزیکی در یکسال گذشته به 76 درصد رسانده است و فاز دوم این پل نیز با طراحی متفاوت درحال اجرا می باشد. همین طور پل حافظ نیز به سبب بالا بودن آب های سطحی درحال بازبینی باردیگر از طرف مشاور طرح می باشد.
صفری افزود: مسئله وانت بارها مشکلی است که باید راهنمایی رانندگی نیز برای حل آن به شهردای کمک نماید اقداماتی انجام شده است و این مساله حتی جهت بررسی به شورای تامین نیز راه پیدا کرد امیدوار هستم با هم فکری چندگانه بتوانیم مبادرت به ساماندهی آنها نماییم.
وضعیت آسفالت ریزی در سطح شهر اردبیل
همین طور شهردار اردبیل وضعیت آسفالت ریزی در سطح شهر اردبیل نیز چنین بیان کرد: سال قبل در اردبیل 40 تن آسفالت ریزی انجام شده بوده که امسال این میزان به 60 تن رسیده و در کنار این اتفاق مهم 4 هزار تن نیز توانستیم از وزارت کشور قیر رایگان برای نخستین بار برای شهر اردبیل اختصاص بدهیم.
وی وضعیت پل قدس را تصریح کرد و اظهار داشت: این پل در اردبیل از سال 93 استارت خورده و در این سالها اقدامات عمرانی آن به کندی پیش رفته تاجایی که بنده در 22 روز عرشه اصلی را آماده سازی و با مسئولیت خود آنرا بازگشایی کرده ام تا بار ترافیکی از مسیر برداشته شود و مردم در تنگنا قرار نگیرند.
این درحالی است که این پل همچنان به طور کارگاهی درحال فعالیت است و نه به طور موقت و نهایی تحویل انجام نشده و امیدوار هستم تا آخر سال تحویل پل قدس نیز اتفاق بی افتد.
شهردار اردبیل به آخرین وضعیت باغ شریعت اردبیل نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این باغ در اردبیل با حکم قضایی مشمول ماده 9 شده و مالکیت آن با شهرداری اردبیل خواهد بود و ما نیز این تنفس گاه شهری را بدون دستگاری در اختیار مردم شهر قرار خواهیم داد.

تبدیل وضعیت 700 نفر نیروی انسانی در شهرداری اردبیل
شهردار اردبیل با اشاره به تبدیل وضعیت 700 نفر نیروی انسانی، اظهار داشت: از سه هزار 500 نفر نیروی فعال در شهرداری 140 نفر از آنان بازنشسته شده اند.
صفری همین طور ساختار پل داروپخش را قابل قبول نداست و اظهار داشت: برای ساخت این پروژه چهار میلیارد تومان وام دریافت شده بود که هم اکنون این رقم 12 میلیارد تومان رسیده که ریالی از آن پرداخت نشده بود.
بگفته شهردار اردبیل این شهر در بحث کنترل ترافیک در سالهای قبل با مشکل اساسی مواجه بود بطوریکه در بحث کنترل ترافیک بین 31 استان کشور استان اردبیل مشمول این طرح نشده بود به همین دلیل قرارداد با دانشگاه شریف بسته شد تا برای نخستین بار مرکز کنترل ترافیک در اردبیل راه اندازی شود.
صفری به آخرین وضعیت طرح تفصیلی شهر اردبیل نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح از سال 93 راکد بود بطوریکه با برگزاری جلسات مختلفی سعی کردیم تا این طرح صورت گیرد و هم اکنون 80 درصد آن به انتها رسید و در تلاش هستیم تا با حل مشکلات مراحل بعدی آنرا نیز اجرائی نماییم.
شهردار اردبیل همین طور از دیگر برنامه های شهرداری مدیریت پسماند و تفکیک از مبدا عنوان نمود و اضافه کرد: راه اندازی این ایستگاه های مختلف نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار است.
نقل و انتقال تیراژه درحال انجام است
وی همین طور با اشاره پروژه آهن فروشان و پروژه های راکد آن اظهار داشت: نقل و انتقال تیراژه در حال انجام می باشد تا هر چه سریع تر مشکل برطرف شود و پروژه هایی مانند روناک و دکوسنتر با 1300 میلیارد تومان قرارداد درحال انعقاد است و تعیین تکلیف پروژه وصال آهن فروشان به عنوان عالی ترین برنامه ها در دستور کار قرار دارد و امسال شروع خواهد شد.
شهردار اردبیل از اجرای 3000 میلیارد تومان پروژه مشارکتی برای نخستین بار در اردبیل خبرداد.
صفری درباب وضعیت پارک ها و فضای سبز اردبیل نیز تصریح کرد: 6 هکتار پارک در میراشرف و 10 هکتار در شهرک کوثر راه اندازی احداث خواهد شد همین طور کلنگ زنی پارک خانواده واقع در شورابیل اردبیل انجام شده است.
وی اظهار داشت: درباب پارک معلم و پارک جهازی نیز اقدامات اساسی برای بازسازی و ترمیم و خدمات بهداشتی انجام یافته و آماده سازی شده و کمپ مسافران با همکاری سرمایه گذاران مصوب شده تا خردادماه سال آینده به پایان برسانیم تا ظرفیت آن به بالای 500 مورد برسد.
منبع:

1401/06/20
23:19:13
5.0 / 5
288
تگهای خبر: ترافیك , خدمات , شهرداری , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است