سرپرست عمران پردیس خبر داد

برنامه ساخت ۵۰۰۰ واحد جدید نهضت مسکن در پردیس

برنامه ساخت ۵۰۰۰ واحد جدید نهضت مسکن در پردیس به گزارش فست تریپ، سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: تعداد 2043 واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید پردیس داریم که به پیشرفت متوسط 45 درصد رسیده و 5000 واحد دیگر نیز در دستور کار قرار دارد که از این تعداد 2500 واحد به پیشرفت حدود 10 درصد رسیده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، امیرحسین جابرانصاری در نشست خبری که امروز انجام شد اظهار نمود: برمبنای آن چه در حساب های ما نشسته، مطالبات پیمانکاران شهر جدید پردیس از شرکت عمران حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است که البته بنظر می رسد بدهی ما بیش از این مقدار باشد. برای تامین منابع از روش های تلفیقی استفاده می نماییم. بخشی بوسیله تهاتر زمین و بخشی بوسیله پول نقد به انجام می رسد. البته منابع ما محدود است و از روش هایی مثل صندوق ملی مسکن زمین قصد تامین منابع را داریم. صندوق ملی مسکن اکنون درحال شارژ است.

تعداد ۲۳۰۰ واحد مسکن را تحویل دادیم
وی ادامه داد: در زمان بنده ۲۳۰۰ واحد مسکن مهر تحویل شده است. هم چنین در طرح نهضت ملی مسکن ۲۰۴۳ واحد درحال اجرا داریم که به طور متوسط به پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد رسیده است. در بعضی بلوک ها به مرحله ی سفیدکاری رسیده ایم و در بعضی دیگر در مرحله ی سنگ نما هستیم.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس درباب قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن شهر جدید پردیس اظهار داشت: قیمتی که با پیمانکار منعقد شده فعلا متری ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که البته شامل تعدیل خواهد شد. در هر مرحله باید متقاضیان آورده خودرا تامین کنند که پروژه گرفتار وقفه نشود، در صورت تعلل متقاضیان مجبوریم که از افراد جایگزین استفاده کنیم؛ برای اینکه نمی خواهیم این پروژه مسکن مهر دوم شود.
جابرانصاری اشاره کرد: در پروژه ۲۰۴۳ واحدی نهضت ملی مسکن پردیس انضباط مالی را بطور کامل حفظ نموده ایم و به هیچ عنوان اجازه خرج کردن منابع این واحدها در طرح های دیگر را نداده ایم.
وی با اشاره به اینکه دو طرح ۲۵۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن را در شهر جدید پردیس در دستور کار داریم اظهار داشت: علاوه بر ۲۰۴۳ واحدی که به پیشرفت ۴۵ درصد رسیده ۲۵۰۰ واحد دیگر اکنون در مرحله پیشرفت کمتر از ۱۰ درصد قرار دارد. ۲۵۰۰ واحد دیگر را نیز مدنظر داریم که فعلا در مرحله ی تامین زمین است.

تهاتر منجر به راه افتادن پروژه ها نشده است
سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس اشاره کرد: بسیاری از تهاترهای زمین که در پردیس انجام شده منجر به راه افتادن پروژه ها نشده است؛ چونکه پیمانکار نتوانسته زمین را بفروشد. بازار کشش خرید یک زمین ۲۰ میلیارد تومانی در پردیس را نداشته است. البته یک سری دلال ممکنست بگویند زمین را می خریم، با ۵۰ درصد زیر قیمت. این مساله به ضرر پیمانکاران است که بابت طلبشان زمین دریافت کرده اند.
جابرانصاری درباره ی تهاتر نفت برای اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن اظهار داشت: تهاتر با نفت درحال پیگیری است که این یک فرآیندی دارد و برای همه پیمانکاران اجرائی نیست. تهاتر نفت نیازمند یک بروکراسی خاص است که در مجموعه وزارت نفت به انجام می رسد. فعلا پیگیر هستیم، ولی هنوز پیمانکارانی که در نظر گرفته ایم موفق به انجام تهاتر نشده اند.
منبع:

1401/05/26
22:22:54
5.0 / 5
254
تگهای خبر: خرید , شركت , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است