تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس

تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس فست تریپ: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اکنون (18 مردادماه) کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ˮناسالم برای گروههای حساسˮ قرار دارد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص، اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «ناسالم برای گروههای حساس» قرار داشت.

غلظت آلاینده ها در ساعت ۴ بامداد امروز افزوده شد در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفت و به عدد ۱۸۶ رسید اما از ساعت ۶ بامداد باردیگر کم شد و به عدد ۱۳۳ رسید و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت گیرد، برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز؛ فعالیت سنگین نیز دربرگیرنده هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل است که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد که دویدن از این جمله بشمار می رود.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/05/18
11:25:18
5.0 / 5
318
تگهای خبر: امداد , شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است