در جلسه شورای عالی قوه قضاییه بررسی شد

بررسی تکالیف کارگروه جلوگیری از سرقت

بررسی تکالیف کارگروه جلوگیری از سرقت در جلسه شورایعالی قوه قضاییه کارگروه جلوگیری از سرقت دبیرخانه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم مکلف شد اجرای مصوبات این شورایعالی از ناحیه دستگاههای مسئول و ذیربط را پیگیری کند و بر روش اجرای این مصوبات توسط آن دستگاه ها نظارت داشته باشد.به گزارش فست تریپ به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، نشست شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم بامداد امروز سه شنبه ۴ مرداد به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس دستگاه قضا و با سه دستور جلسه «مرور مصوبات قبلی شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم»، «بررسی سیمای جرایم و صدمه های اجتماعی» و «بررسی و تصویب تقسیم کار ملی در چهارچوب وظایف و مأموریت های قوای سه گانه در امر جلوگیری از سرقت» برگزار شد.

رئیس قوه قضاییه طی سخنانی ضمن اشاره به آثار سوء روحی و روانی که جرم سرقت در جامعه و برای افراد جامعه ایجاد می کند، اظهار داشت: باید تمهیداتی همه جانبه اندیشیده شود که آرامش روانی جامعه و مردم از بُعد اطمینان نسبت به رسیدگی به جرم سرقت و مجازات قانونی سارقین، تحکیم شود و هیچگونه نگرانی از این ناحیه برای مردم وجود نداشته باشد.

جهانگیر معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هم در این نشست به عرضه آماری از میزان و نوع صدمه های اجتماعی در استانهای مختلف کشور پرداخت.

همچنین سایر اعضای شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم هم به تناسب موضوعات مطرح شده و دستور کار جلسه، پیشنهادات و نقطه نظرات خویش را عرضه کردند.

در جریان جلسه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، مصوب شد کارگروه جلوگیری از سرقت دبیرخانه شورای مزبور، نسبت به تدوین سازوکاری جهت هماهنگی، هم افزایی و پیشگیری از موازی کاری دستگاههای ذی ربط در جهت جلوگیری از سرقت، اقدامات مقتضی را ترتیب دهد.

همچنین در جریان نشست فوق الذکر، کارگروه جلوگیری از سرقت دبیرخانه شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم مکلف شد اجرای مصوبات این شورایعالی از ناحیه دستگاههای مسئول و ذیربط را پیگیری کند و بر روش اجرای این مصوبات توسط آن دستگاه ها نظارت داشته باشد.

در آخر این جلسه، رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به اهمیت و لزوم پیشبینی، شناسایی و ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای از میان بردن یا کاهش آن، بر کم کردن فاصله زمانی برگزاری جلسات شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم و برگزاری منظم و مستمر جلسات این شورا وفق قانون تصریح کرد.

در این جلسه، معاون اول رئیس جمهور، معاون اول قوه قضاییه، نایب رییس نخست مجلس شورای اسلامی، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، معاون حقوقی رئیس جمهور، نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، رئیس سازمان امور اجتماعی و جمعی دیگر از معاونین دستگاههای عضو شورایعالی جلوگیری از وقوع جرم حضور داشتند.

منبع:

1401/05/04
22:16:54
5.0 / 5
500
تگهای خبر: آرامش , آموزش , امداد , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است