ترافیک رویدادهای شهری در پایتخت

ترافیک رویدادهای شهری در پایتخت به گزارش فست تریپ شهرداری تهران در هفته گذشته ترافیکی از رویدادهای شهری را پشت سر گذاشت، کلکسیونی از اتفاقات شهری از نمایشگاه تخصصی در حوزه مهم سرمایه گذاری تا برگزاری مراسم عیدانه در بوستان آب و آتش.


از آغاز تیرماه جاری اماکن تفریحی و نمادهای شناخته شده پایتخت شاهد ترافیک برنامه های شهرداری است. از بوستان گفتگو برای برگزاری نمایشگاه تهران ۱۴۰۱ گرفته تا برج میلاد برای برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری تهران و منطقه گردشگری عباس آباد در روزهای اعیاد قربان و غدیر، همه و همه مملو از برنامه هایی برای بهبود کیفیت در شهر بودند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، یکی از اتفاقات مهم شهر که در هفته گذشته رخ داد برگزاری همایش «فرصت های سرمایه گذاری کلانشهر تهران» بود که در آن ۲۳۰ پروژه خدماتی، رفاهی، حمل و نقلی و... در جهت توسعه سرانه های شهر تهران در معرض دید و معرفی بخش خصوصی قرار گرفت. از ساخت تونل شهید متوسلیان تا ساخت پارکینگ همه در چارچوب بسته های اقتصادی آماده شد و در معرض معرفی قرار گرفت.
این همایش فرصت کوتاهی برای معرفی جزئیات ۲۳۱ پروژه به ارزشی بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در پایتخت بود و شناسایی و نیازسنجی این پروژه ها حکایت از تعیین نقشه راه برای رفع موانع مالی در پروژه های عمرانی و شهری اولویت دار تهران دارد. البته به قول مسؤلان مالی شهرداری این همایش کوتاه بود و شهرداری مشتاق به همکاری با بخش خصوصی برای پیشبرد آنها در ادامه راه است بگونه ای که ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در یادداشتی به بهانه برگزاری همایش مذکور، ضمن اشاره به استفاده کادر جدید مدیریت شهری از کلیه ظرفیت های تأمین مالی مانند بازار سرمایه، سیستم بانکی، مشارکت عمومی و خصوصی و...، برای اجرای بموقع پروژه های شهر نوشت: " امروزه مشارکت شهروندان در امور شهری یک لزوم است، ضرورتی که می تواند منجر به توسعه پایدار شهری شود. حضور بخش خصوصی در ساخت پروژه های شهری باعث صرفه جویی در هزینه های شهرداری و افزایش بهره مندی از ظرفیت مشــارکت های مردمی می شود. ازاین رو، شهرداری تهران با معرفی بیشتر از ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری این آمادگی را دارد با همراهی و همکاری سرمایه گذاران و شورای اسلامی شهر تهران، ظرفیت های سرمایه گذاری پایتخت را بعنوان الگوی کلانشهرهای کشور و جهان اسلام معرفی نماید."
شهرداری هفته شلوغی را پشت سر گذاشت چونکه نمایشگاه «شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری» در جهت تبادل آخرین دستاوردها هم برگزار شد و نمایندگان ۱۸ شهر خواهرخوانده تهران، مناطق ۲۲گانه، کلیه معاونت های شهرداری، استانهای مختلف کشور و شرکتهای استارت آپ و دانش بنیان از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه در این نمایشگاه حضور داشتند و آخرین دستاوردها برای ارتقای کیفیت خدمات شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همینطور احمد وحیدی وزیر کشور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار کرده است: تجربیات گوناگونی ­­در مدیریت شهرها در رویارویی با مسائل مختلفی همچون اقتصاد، فرهنگی، محیط زیست، حمل و نقل عمومی، زندگی باکیفیت و ارزان، اقتصاد دیجیتال و از همه مهمتر نحوه مقابله با حاشیه نشینی وجود دارد که در این گونه نمایشگاه ها میتوان به اشتراک گذاشت و محل بحث و دادو ستد دانشی باشد. دیپلماسی شهری در دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه ای دارد. این که چگونه بتوانیم این روابط را عمیق تر نماییم و تبادل فرهنگی صحیحی داشته باشیم، مورد اهمیت است.
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، جذب سرمایه گذار را از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده دانست و موفقیت در این عرصه را به هنر و توانمندی حاضرین در نمایشگاه ارتباط داد.
«شب فیروزه ای» از قربان تا غدیر در بوستان آب و آتش!
همزمان با رویدادهایی که اغلب بابت به سرانجام رسیدن پروژه های ضروری و نیازهای شهر برگزار شد، با فرارسیدن ایام اعیاد قربان و غدیر، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم ویژه برنامه هایی در محل بوستان آب وآتش برگزار می نماید. ویژه برنامه هایی که فاصله بین دو عید مذکور را پوشش خواهد داد.
ازاین رو، برگزاری ویژه برنامه «شب فیروزه ای» در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد از روز شنبه ۱۸ تا دوشنبه ۲۶ تیرماه به مدت ۱۰ شب (در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر) از زمان اذان مغرب برنامه ریزی شده است.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بر مبنای آنچه عنوان شد، مشاهده تحرکات اخیر برای برون رفت از وضعیت موجود در زمینه های سرمایه گذاریدر تهران، انجام پروژه های زیرساختی و بهبود کیفیت خدمات شهری برای شهروندان مطلوب و امیدوارکننده است و از طرفی هم توجه و اهمیت مدیریت شهری به برگزاری برنامه های نشاط آفرین و رویدادهایی که امید و سرزندگی را به شهر القاء می کنند، پایتخت نشینان را بر سر ذوق می آورد.1401/04/20
09:08:40
5.0 / 5
342
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است