تشكری هاشمی:

گزارشات متفاوت شهردار و معاونش سوال برانگیز است

گزارشات متفاوت شهردار و معاونش سوال برانگیز است به گزارش فست تریپ رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از عرضه تفاوت آماری بین گزارشات شهردار و معاونش انتقاد نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی بعد از استماع گزارش شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ما از اهداف بلند و آرزوهای خوب شهردار که برای تهران متصور شده تشکر می کنیم؛ اما عمده اعضای شورا کار اجرایی کردند و بنابراین سوالات و ابهاماتی برای ما مطرح شده، اظهار داشت: زاکانی صحبت از برنامه های ۱۰ ساله کردند اما تا کنون در این شورا حتی سیاست های پنج ساله هم تدوین نشده و بهتر است که سیاست های شورا منطبق بر نظرات شورای شهر باشد تا موفق تر شوند و این در حالیست که پیشبینی در شأن قانونگذار و نه مقام اجرایی می باشد.
وی با اشاره به اینکه اعلام نمودند که می توانند توسعه چهار خط جدید مترو را پنج ساله به سرانجام برسانند، اظهار داشت: ما از این اتفاق خوشحال می شویم اما دقت داشته باشید که این چهار خط مترو کلیاتش در شورایعالی ترافیک کشور تصویب شده و جزئیات آن هنوز توسط مشاور طراحی نشده است و این در حالیست که برای ساخت ۱۵۹ کیلومتر خطوط جدید به پول امروز ۲۴۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم و در مقایسه با بودجه سالیانه شهرداری اگر شهرداری در پنج سال آینده هیچ هزینه ای نداشته باشد و ۱۰۰ درصد حقوق خویش را به مترو بدهد این ساخت پنج سال طول می کشد و این واقعی نیست که هیچ کار نکنیم و همه پول خویش را صرف متروسازی نماییم.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وقتی برنامه ای اعلام می شود باید برش های آن هم مشخص شود تا بدانیم در سالهای آینده چه چیزی از شهرداری طلب نماییم، اظهار داشت: هنوز این برش ها عرضه نشده است.
وی ضمن اشاره به اختلاف آماری شدید بین شهردار تهران و معاونین شهردار، اظهار داشت: معاون شهردار هفته گذشته صحبت از ورود ۵۰ دستگاه اتوبوس دست دوم کردند ولی اکنون شهردار می گوید که این مساله ارتباطی با ما ندارد و شهردار می گوید که قرارداد ۲۲۰ واگن با مپنا امضاء شده اما معاونش صحبت از ۱۵۵ واگن می کند و این گزارشات متفاوت و مغایر برای ما سوال انگیز است.
تشکری هاشمی بیان نمود: توسعه پارک علم و فناوری خوب است اما نمایشگاه بوستان گفتگو تخصصی گل و گیاه است و عملا منابع را دور می ریزیم اما ان شاء الله که کار درستی است.
وی در مورد بزرگراه سازی هم اظهار داشت: همه این برنامه ها توسعه خودرومحوری است و طرح های انسان محور نادیده گرفته شده است.1401/04/13
10:14:08
5.0 / 5
258
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است