ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار

ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار به گزارش فست تریپ شهردار منطقه 12 از ممنوعیت پارک حاشیه ای در خیابان پامنار به منظور روان سازی ترافیک در این خیابان اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، جلسه موضوعات خیابان پامنار با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه، زینب عبادی، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه، محمد دیبایی، شهردار ناحیه 2 و تعدادی از کسبه و اهالی خیابان پامنار در سالن جلسات شهرداری منطقه برگزار شد.

بر طبق این گزارش، بررسی موضوعات ترافیکی خیابان پامنار و راهکارهای پیشگیری از مهاجرت ساکنان از این محدوده همچون موضوعات طرح شده در این نشست بود.

دراین باره یزدی با تاکید بر این که خیابان پامنار به علت فعالیت کسب وکارهای صنفی با مسأله خروج ساکنان از محل روبه روست، اظهار داشت: سیاست های مدیریت شهری در منطقه 12 بر این اصل استوار است که ساخت وسازها برای افزایش سکونت در منطقه بیشتر شود و ما به سمتی حرکت نماییم که هم اوضاع برای کسب و کارها و هم برای ساکنان مطلوب باشد. از این منظر ما از افزایش کسب وکارهایی که برای تأمین مایحتاج روزمره مردم فعالیت می نمایند، حمایت خواهیم کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات ترافیکی این خیابان اضافه کرد: همچون مسائلی که در این خیابان، سبب افزایش ترافیک می شود، پارک حاشیه ای است که با تمهیداتی نظیر ایجاد جداکننده، وسط خیابان، به کاربردن دوربین های هوشمند ترافیکی و استفاده از جرایم بازدارنده، باید این مسأله به صورت کامل رفع شود؛ همینطور اگر محدودیت ساعات تخلیه و بارگیری در این خیابان، نظیر خیابان خیام رخ دهد، ان شاءالله با ترافیک روان و آرامش ساکنان و عابران در این محدوده روبه رو خواهیم بود.

در همین باره عبادی، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه توضیح داد: با عنایت به سنگفرش بودن این خیابان و عرض 6 تا 8 متر سواره رو که محدود است، همینطور این مطلب که بخشی از این معبر، یعنی حدفاصل 15 خرداد تا مشیرخلوت پیاده راه به حساب می آید، پارک حاشیه ای در این خیابان و تراکم خودرو و موتور به همراه عبور ناایمن عابر پیاده سبب شده بیشتر ساعات روز در این معبر شاهد ترافیک باشیم؛ از این رو بعد از انجام اقدامات مطالعاتی از جانب مشاور ترافیکی حاضر در جلسه که شامل نظرسنجی از ذی نفعان یعنی کسبه، رانندگان تاکسی، عابران و ساکنان بود، نتایجی حاصل آمد که این نتایج در چارچوب سناریوهای مختلف در جلسه طرح شد؛ در نهایت مقرر شد طی جلسه کارشناسی دیگری با حضور کسبه و شهرداری، گزارش مشاور دقیق تر بررسی شود و راهکارهایی برای حل مشکل به دست آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، او در آخر اظهار داشت: در گام اول، برای رفع مشکل پارک حاشیه ای پیشنهاد شد جداکننده ای وسط خیابان نصب شود تا دو طرف خیابان امکان پارک حاشیه ای نباشد که این در دستور کار معاونت ترافیک قرار گرفت.
1400/10/30
23:01:00
5.0 / 5
487
تگهای خبر: آرامش , تاكسی , ترافیك , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است