رئیسی در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران:

حمایت دولت از شهرداری ها حداکثری خواهد بود

حمایت دولت از شهرداری ها حداکثری خواهد بود به گزارش فست تریپ رییس جمهور اظهار داشت: تعریفی از رابطه دولت با شهرداری در قوانین وجود دارد، اما این رابطه باید بازتعریف شود و ارتقا پیدا کند.به گزارش فست تریپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز (پنج شنبه) در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران ضمن قدردانی از عزمی که در این دوره شهرداری برای خدمت رسانی به مردم وجود دارد، اظهار داشت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم می باشد و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده، ارتباطات سالم و حتی اقتصاد مهمست.
رئیس جمهور ضمن ابراز ناخرسندی از وجود فقر، تبعیض و ناعدالتی در شهری مانند تهران، اظهار داشت: باید کاری کرد که تبعیض و ناعدالتی از جامعه بیرون رود و با تحقق عدالت اجتماعی شرایط برای نشاط اجتماعی مهیا شود.
رئیسی با تاکید بر این که جامعه نیازمند آرامش و نشاط اجتماعی است، اظهار داشت: در شهری همانند تهران که شاهد لایه های ظاهری و پنهان زندگی مردم هستیم، باید ظاهر و باطن شهر بر طبق سبک زندگی سالم باشد تا شهروندان نشاط اجتماعی داشته باشند.
وی با اشاره به از میان رفتن اصول معماری اسلامی و ایرانی در طراحی شهری شهرهای بزرگ کشور، اظهار نمود: ما در معماری ایرانی، اسلامی اصول و مبانی بسیار خوبی داریم، اما متأسفانه سال هاست کمتر از این معماری استفاده می شود.
رئیس جمهور با اشاره به معماری اصیل شهرری، اظهار داشت: در این منطقه شاهد وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و در کنار آن مدرسه و بازار هستیم و این نشان میدهد در معماری ایرانی اسلامی به معنویت، خرید و تجارت، تفریح و نشاط اجتماعی در کنار هم توجه شده است.
رئیسی با تاکید بر این که فضای سبز برای ساختن روح و روان انسان ها اهمیت دارد، اظهار داشت: متأسفانه به سبب این که جریان سودجویی در کشور برای انتفاع، مسکن را تبدیل به کالا کرده، شاهد نابسامانی و سوداگری در این عرصه هستیم و باید این وضع نابسامان تغییر پیدا کند.
رئیس جمهور فعالیت شوراهای محلی را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: محله محوری، اهمیت دادن به نقش مردم و محور قرار دادن مسجد، مدرسه و خانواده در محله، به حل مشکلات اجتماعی کمک می نماید و حتی با اداره محلات توسط مردم می توان در توزیع عادلانه اقتصادی و شناخت فقرا و ناهنجاری ها نیز تصمیمات درستی گرفت.
وی بر فعال کردن محلات و کارکردهای اجتماعی شوراهای محلات تاکید کرد و بیان کرد: تعریفی از رابطه دولت با شهرداری در قوانین وجود دارد، اما این رابطه باید بازتعریف شود و ارتقا پیدا کند.
رئیس جمهور با تاکید بر این که شهرداری تهران، نماد شهرداری های کشور است، اشاره کرد: در حوزه خدمات شهری طرحی تدوین شود که تعریف صحیح و هماهنگی از وظایف دستگاهها نسبت به شهرداری ارائه کند.
وی درباره نقش هوشمندسازی خدمات در شهرداری تهران، اظهار داشت: هوشمندسازی و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک می تواند در رفع مشکلات مردم خصوصاً ترافیک کمک نماید.
رئیسی با تاکید بر این که باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسل ها و ناایمن بودن برخی ساختمان ها صیانت شود، اظهار داشت: باید بوسیله نظام مهندسی، نظارت بر ساخت و سازهای شهر تهران با دقت بیشتری صورت گیرد.
رئیس جمهور اظهار داشت: باید نظام مهندسی و شهرداری به وظایف قانونی خود در مورد ساخت و سازها عمل کنند. وجود ساختمان های ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانی های دولت می باشد و دولت آمادگی دارد برای رفع مشکلات مردم با شهرداری تهران بصورت حداکثری همکاری کند.


منبع:

1400/09/05
13:26:43
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است