عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان كرد

روان درمانی معتادان گامی مهم در حل معضل اعتیاد

روان درمانی معتادان گامی مهم در حل معضل اعتیاد به گزارش فست تریپ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در امر صدمه های اجتماعی دستگاههای رسمی و حاکمیتی بیشتر تسهیل گر و زمینه ساز ورود گروه های مردم نهاد و خیرین باشند، اظهار داشت: تحقق این امر می تواند به شکل اساسی و معنادار در حوزه کاهش صدمه های اجتماعی در محلات اثرگذار باشد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، دکتر علی آقامحمدی در نوزدهمین نشست طرح تحول محلات کشور که با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه اعتیاد بزرگ ترین چالش پیش روی کشور در مناطق حاشیه نشین کشور است، اظهار داشت: اعتیاد همچون صدمه های اجتماعی است که حل آن به تنهایی از توان و ظرفیت دولت خارج است.

وی در این خصوص اظهار داشت: در حل معضل اعتیاد ضمن توجه به برنامه های کوتاه مدت، بایستی راهبردهای بلندمدت آموزشی و فرهنگی در کشور اتخاذ شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در حوزه سازماندهی، پیشگیری، درمان، توانبخشی راهبردهای کارآمد و اثربخش در کشور برای حل این چالش بزرگ به کار گرفته شود.

وی افزود: در دنیا تجربه شده است که بهترین روش برای این مورد به کارگیری ظرفیت های عمومی و سازمان های مردم نهاد است.

دکتر آقامحمدی با اشاره به اینکه در حل معضل اعتیاد بیشتر به مسئله مواد مخدر توجه شده است، اظهار داشت: در این مورد ابتدا باید خود فرد مورد مطالعه کارشناسی قرار گیرد و این که چه زمینه ها و عواملی سبب سوق دادن جوانان به سمت اعتیاد می شود و باید بسترهای اعتیادزا در کشور شناسایی و مدیریت شود.

دکتر آقامحمدی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: درمان واقعی معتاد زمانی تحقق می یابد که فرد معتاد به صورت اصولی روان درمانی شود و نباید با صرف مصرف متادون تصور نماییم که فرد درمان یافته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به این مورد که نباید قبح اعتیاد و استفاده از مواد مخدر در کشور شکسته شود، اظهار داشت: در این راستا برنامه های فرهنگی، آموزشی و تربیتی از متولیان این حوزه تولید شود و اعتیاد بیشتر از گذشته بعنوان یک امر نابهنجار و خلاف عرف نزد افکار عمومی تبیین شود.

وی افزود: در کنار این امر خانواده ها هم آموزش های لازم را برای تربیت فرزندان خود در قرار نگرفتن در دام اعتیاد ببینند.
دکتر آقامحمدی با تصریح این مورد که با گذشت زمان مواد اعتیاد زا در جهان افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: آموزش و آگاه سازی در این بستر معنی و مفهوم دارد که فرد تصور نکند که فقط با مصرف مواد مخدر معتاد می شود.

وی افزود: امروزه داروهای جدید اعتیاد زا به شکل های مختلف وجود دارد و باید با رویکرد فرهنگی و آموزشی آگاهی عمومی را در محلات و مناطق حاشینه نشین کشور نسبت به نتایج مخرب این داروها افزایش داد.

آقامحمدی در ادامه اظهار داشت: تجربه گویای این حقیقت است که نگاههای امنیتی و نظامی هم نمی تواند چاره بخش کار در حوزه مدیریت و کنترل اعتیاد باشد و برای همین تغییر رویه و استفاده از روش های فرهنگی و نرم ضروری به نظر می رسد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتها خاطرنشان کرد: در امر صدمه های اجتماعی دستگاههای رسمی و حاکمیتی بیشتر تسهیل گر و زمینه ساز ورود گروه های مردم نهاد و خیرین باشد و این امر در صورت تحقق می تواند به شکل اساسی و معنادار در حوزه کاهش صدمه های اجتماعی در محلات اثرگذار باشد.
منبع:

1400/08/24
15:19:07
5.0 / 5
787
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است