کمپین واکسیناسیون افراد معلول، کم برخوردار، معتاد و بی خانمان در تهران

کمپین واکسیناسیون افراد معلول، کم برخوردار، معتاد و بی خانمان در تهران رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: افراد کم برخوردار، مهاجران غیر قانونی، کسانی که سوءاستفاده در مصرف مواد مخدر دارند و افرادی که در سکونتگاه های غیررسمی شهر زندگی می کنند، بوسیله کمپین «تهران باردیگر جان می گیرد» واکسینه می شوند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام شهر، زینب نصیری، رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران درباره کمپین «تهران باردیگر جان می گیرد» اظهار داشت: در شهر تهران افرادی هستند که متاسفانه هنوز در برنامه ریزی کلان واکسیناسیون قرار نگرفتند و از این طرح عمومی جا مانده اند و شهرداری تهران هم به همراه سازمان های زیر مجموعه خود، واکسیناسیون این افراد را در دستور کار خود قرار داد. افراد کم برخوردار، مهاجران غیر قانونی، افرادی که سوءاستفاده در مصرف مواد مخدر دارند، افرادی که در سکونتگاه های غیر رسمی شهر زندگی می کنند، بوسیله این کمپین واکسینه می شوند.
نصیری درباره اهمیت واکسیناسیون عمومی اضافه کرد: واکسیناسیون عمومی زمانی اثربخش است که تمام اعضای یک جامعه، فارغ از این که در چه شرایط و پایگاه اجتماعی هستند، واکسینه شوند. در امتداد این کمپین و با چنین رویکردی، واکسیناسیون افراد سالمند و معلول که به سبب شدت معلولیت و یا مناسب سازی نشدن خانه مسکونی خود موفق به دریافت واکسن شدند، به آسانی واکسینه می شوند.
او با اشاره به روند واکسیناسیون این افراد بیان کرد: اداره کل سلامت شهرداری تهران از هفته گذشته و بوسیله کانون های معلولان و سالمندان، اطلاعات افرادی که ثبت نام کرده اند را جمع آوری کرده و بعد از بررسی وضعیت، در صورت تزریق نکردن واکسن، آنان را به مراکز سیار واکسیناسیون معرفی می کند.
رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران، درباره افرادی که در مقابل واکسیناسیون مقاومت می کنند، اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات اداره کل سلامت شهرداری تهران در این کمپین، متقاعدسازی افراد معلولی است که قصد انجام واکسیناسیون را ندارند، به این معنا که همکاران ما در خانه های سلامت و کانون معلولان، پس از شنیدن دلیل آنها، مشاوره و اطلاعات کافی درباره فواید واکسینه شدن را به آنها آموزش می دهند.
نصیری با اشاره به نحوه اطلاع رسانی درباره کمپین «تهران باردیگر جان می گیرد»، اضافه کرد: کانون معلولان اداره کل سلامت شهرداری تهران، هم اکنون ۱۰ هزار عضو فعال دارد. شهروندان متقاضی واکسن، باید در سامانه «محله من» ثبت نام و یا بوسیله تماس با سامانه ۱۳۷ و شماره گیری کد ۶ وضعیت واکسیناسیون خودرا اعلام کنند تا نیروهای سیار برای تزریق واکسن در محل سکونت شان حضور یابند.
رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران درباره تعداد افراد لطمه پذیر در شهر تهران، اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات سازمان بهزیستی در سال ۹۵، در شهر تهران حدود ۱۲۰ هزار معلول با شدت معلولیت متفاوت زندگی می کند، اما به سبب این که روند ثبت نام افراد بعنوان معلول در کشور وابسته به اعلام سازمان بهزیستی و صدور کارت معلولیت است، متاسفانه هنوز این آمار دقیق نیست و نمی توان از آن بعنوان منبع بهره برد.
منبع:

1400/07/17
11:52:00
5.0 / 5
519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است