در بازدید زاكانی از اتوبوسرانی و تاكسیرانی تهران مطرح شد؛

لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی

لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی فست تریپ: شهردار تهران با تاکید بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت، از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی بازدید کرده و در جریان امور قرار گرفت.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علیرضا زاکانی در اولین برنامه های بازدید خود از مجموعه های شهرداری تهران، اولویت را به موضوع حمل و نقل عمومی داد و از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران بازدید نمود. در نخستین بازدید که از شرکت اتوبوسرانی شهر تهران بود سید مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گزارش هایی از وضعیت فعلی ناوگان اتوبوسرانی به زاکانی ارائه دادند و گفته های خودرا در قالب پیشنهادات در زمینه نوسازی، تعمیرات و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و همین طور حل مشکلات رانندگان بخش خصوصی و عمومی به انتها رساندند. شهردار تهران در همین راستا دستور تزریق منابع مالی نقدی بمنظور تحویل ۹۰ دستگاه اتوبوس از ۱۷۵ دستگاه را صادر کرد که بدین سان ۹۰ دستگاه اتوبوس تا اختتام مهرماه امسال تحویل شهرداری شده و همین طور ۸۵ دستگاه اتوبوس دیگر حداکثر تا دو ماه آتی وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد. یکی دیگر از دستورات مهم شهردار تهران موضوع اورهال (تعمیرات اساسی) و فعال سازی ناوگان فرسوده در بخش خصوصی و ملکی بود. همین طور زاکانی در این نشست فرمان داد تا بصورت ضربتی و بوسیله تامین منابع مالی، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوزی که به سبب مشکلات مخازن گاز فعالیت شان متوقف شده حداکثر تا اختتام امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی شوند. شهردار تهران این وعده را داد که با اختتام محدودیت های کرونائی و برگشت زندگی به شرایط عادی، تعداد اتوبوس های ناوگان از ۲۱۰۰ دستگاه به ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش یابد و شهروندان نگرانی بابت کمبود اتوبوس نداشته باشند. او در این نشست به ارتقاء کیفیت خدمات ناوگان یعنی کیفیت اتوبوس ها، زمان بندی، خدمات الکترونیکی و … اشاره کرده و درباب ارائه بسته خدمات حمایتی و رفاهی کارکنان و رانندگان شرکت واحد و بخش خصوصی که از طرف معاونت حمل و نقل پیشنهاد شده بود، دستوراتی داد. زاکانی در ادامه با پیشنهاد شارژ مبلغی به حساب رانندگان اتوبوسرانی که سختی های بسیاری را در وضعیت کرونائی متحمل شدند، موافقت نمود تا بنابر این دستور این مبلغ در ماه جاری به حساب رانندگان بخش عمومی و خصوصی واریز شود. شهردار تهران همین طور از سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز بازدید نمود. محمد روشنی در ابتدا گزارشی از عملکرد ناوگان تاکسیرانی و مشکلات گوناگون رانندگان تاکسیرانی به شهردار تهران ارائه داد.

زاکانی در این نشست که با حضور مدیران تاکسیرانی برگزار شده بود بر ضرورت توجه به معیشت، سلامت و امنیت شغلی رانندگان تاکسی تاکید کرد و گفت شهرداری باید به سمتی حرکت نماید که رانندگان مشکلات اینچنینی نداشته باشند. او همین طور به موضوع امنیت شغلی رانندگان و موضوعات در رابطه با بیمه و بازنشستگی آنها اشاره نمود و بر رفع اشکال بیمه ۳۰۰۰ راننده تاکسی تاکید کرد. شهردار تهران در این نشست به نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده که جزو برنامه های امسال شهرداری تهران است اشاره نمود و دستور پیگیری برای تزریق منابع مالی لازم را صادر کرد. زاکانی در ادامه به ارتقاء کیفیت ناوگان تاکسیرانی و استفاده از تاکسی های هیبریدی تاکید کرد و از رایزنی با نهادهایی جهت استفاده از این ظرفیت آگاهی داد.


منبع:

1400/07/15
20:35:52
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است