معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران:

وضعیت حمل و نقل تهران تناسبی با منزلت شهروندان ندارد

وضعیت حمل و نقل تهران تناسبی با منزلت شهروندان ندارد به گزارش فست تریپ معاون حمل و نقل شهرداری تهران ضمن ابراز امیدواری به منظور ایجاد منابع مالی جدید در جهت همدلی میان شهرداری و مجلس، اظهار داشت: باید با شناسایی ظرفیت ها، عقب ماندگی های گذشته را جبران کرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سید مجتبی شفیعی با تاکید بر این که معاونت حمل و نقل از نظر بودجه ای و گستره خدمات، جایگاه ویژه ای در مدیریت شهری دارد، توضیح داد: خدمات حوزه حمل و نقل و ترافیک بصورت مستقیم و بلافاصله توسط کاربران حمل و نقل دریافت می شود و تصمیم گیران این حوزه بر زندگی شهروندان تأثیر می گذارند.
وی با اعلان اینکه در حال حاضر حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تناسبی با شأن و منزلت شهروندان ندارد، افزود: فاصله زیادی در زمینه های مختلف شامل واگن های مترو، اتوبوسرانی، ون ها و... تا وضع مطلوب وجود دارد. عقب ماندگی جدی در ناوگان حمل و نقل عمومی و نارضایتی توسط کاربران این حوزه وجود دارد.
بگفته شفیعی، در بقیه سیستم ها به جز حمل و نقل هم مشکلات بسیاری وجود دارد؛ برای مثال در بخش نرم افزاری و مدیریتی ناوگان نظیر حوزه تحلیل داده ها، اطلاعات موجود و استفاده از سیستم های هوشمند، عقب ماندگی جدی وجود دارد.
معاون شهردار تهران ضمن اشاره به بانکهای اطلاعاتی حوزه حمل و نقل، اظهار داشت: بانکهای اطلاعاتی بسیاری وجود دارد اما در تصمیم گیری ها و تحلیل ها از این بانکها استفاده نمی گردد. باید کوشش کرد که با تکنولوژی های نوین این ساختار مدیریتی را به روز نماییم. البته در زمینه سخت افزاری هم اقداماتی باید انجام دهیم و با شناسایی ظرفیت ها عقب ماندگی های گذشته را جبران نماییم تا رضایت مندی از طرف شهروندان حاصل شود.
وی با تاکید بر اهمیت پیشینه حوزه حمل و نقل ترافیک، بیان کرد: تأثیر حمل و نقل بر آلودگی هوا و سلامت جسمی و روحی شهروندان امری انکارناپذیر است. زمانی که یک فرد با روحیه و انرژی بالا وارد شبکه معابر شهر شود با اوج ترافیک صبحگاهی، انرژی خودرا از دست می دهد و از لحاظ روحی لطمه می بیند؛ آلودگی هوا و صوتی در این زمان مزید بر علت می شود.
شفیعی با اعلان اینکه ازدحام ترافیک و آلودگی های زیست محیطی، کیفیت زندگی در کلانشهر را کاهش داده است، عنوان کرد: ما مسئولان حوزه حمل و نقل و ترافیک بخش خیلی از این مشکل را ناشی از عملکرد خود می دانیم و باید اهتمام کرد با کمک شهروندان مشکل را حل کرد. امید است همدلی که میان شهرداری و مجلس، منابع مالی جدیدی برای شهر بوجود آورد تا برهمین اساس بتوانیم مشکلاتی که در گذشته تشدید شده را تا حد قابل قبولی بهبود دهیم.
وی در ادامه افزود: اولین کاری که باید انجام دهیم برداشت مستند از وضعیت موجود است؛ هرکاری که قصد انجام آنرا داشته باشیم باید تأثیر آن بر وضعیت موجود را مطالعه کرد؛ قرار نیست بصورت سریع و خطا در گذشته عمل نماییم. هر اقدامی که مقرر است صورت گیرد باید مطالعه نماییم که چه میزان وضعیت موجود را تغییر می دهد. غیر از این، یک سری اقدامات ضربتی و کوتاه مدت تعریف شده که در دوره های سه ماهه و شش ماهه به بهره برداری می رسد.
طبق گزارش سایت شهر، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن اشاره به پروژه های به بهره برداری نرسیده در گذشته، اظهار داشت: یک سری پروژه در گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته اما اکنون متوقف شده و با بهره برداری از آنها گشایشی در معابر و حمل و نقل عمومی اتفاق می افتد. تصور می شود در یک دوره کوتاه شش ماهه شهروندان بتوانند تغییری را احساس کنند.
منبع:

1400/07/12
10:16:23
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است