دلالی مجوزهای تردد

دلالی مجوزهای تردد سفر و تردد جاده ای در شرایط کرونایی همچنان منوط به صدور مجوز است و شهروندان برای دریافت مجوز باید از راه فرمانداری ها اقدام نمایند، اما گزارش ها حکایت از آن دارد که پای دلالان در سایه نبود سامانه الکترونیک به این مورد هم باز شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در استان تهران صدور مجوز تردد از راه ۱۶ فرمانداری صورت می گیرد که از میان آنها فقط دو فرمانداری تهران و پاکدشت دارای سامانه الکترونیک برای صدور مجوز تردد است و سایر فرمانداری ها به صورت دستی و با رجوع حضوری شهروندان به صدور مجوز اقدام می کنند.
اما همین صدور حضوری مجوزها زمینه برخی تخلفات و سودجویی ها را برای دلالان همیشگی که در هر موقعیتی فعال می شوند فراهم کرده؛ دلالانی که به سلامت مردم رحم ندارند و با صدور مجوزهای خارج از قاعده در راه انتشار بیشتر این بیماری قدم برمیدارند، نمونه آن صدور مجوز تردد فرمانداری یکی از شهرستان استان تهران در کافی نتی در خیابان پاسداران.
پیگیری خبرنگار ایسنا حکایت از آن دارد که کافی نت مذکور با دریافت ۸۰۰ هزار ریال، مجوز سفر به شهرهای مختلف را با سربرگ و مهر فرمانداری رباط کریم صادر می کند. این کافی نت پول را به صورت نقدی از مشتریانش دریافت و از کشیدن پوز در دفتر خود خودداری می کند.


باآنکه اعتبار و اصالت مجوز مذکور محل تردید است، اما در نبود یک سامانه الکترونیک یکپارچه، وقوع این تخلفات محتمل هست. در این میان علاوه در صدور مجوزهای تقلبی، امکان نظارت و کنترل سیستماتیک هم وجود ندارد تا ماموران پلیس با درج کدملی افراد در سامانه مذکور، اصالت مجوزها را بررسی و با مجوزهای تقلبی برخورد کنند.
گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند دریافت مجوزهای تردد بین استانی، اظهار داشت: دریافت این مجوزها در شهرستان های تهران و پاکدشت تنها از راه سامانه امکان پذیر است و رجوع حضوری به این فرمانداری ها نداریم.
وی ادامه داد: دریافت مجوز در سایر شهرستانهای استان تهران تنها به شکل رجوع حضوری به فرمانداری امکانپذیر است و فرد متقاضی باید به فرمانداری رجوع و با عرضه مستندات نسبت به دریافت مجوز اقدام نماید.
گودرزی تصریح کرد: دریافت مجوز خارج از این روال امکان پذیر نیست و اعتباری ندارد بدین سان هر فردی نسبت به صدور مجوز در خارج از مجموعه فرمانداری ها اقدام نماید مجوز فاقد اعتبار بوده و تخلف است و با وی برخورد قانونی جدی خواهد شد. بطور قطع هیچ فردی نباید خارج از این روال اقدام نماید و هیچ فردی هم قادر نخواهد بود به صدور مجوز بیرون از مجموعه فرمانداری اقدام نماید، فرد باید مستندات قانونی و شرایط دریافت مجوز داشته باشد و دریافت هرگونه وجه هم برای دریافت مجوز ممنوع می باشد.
معاون امنیتی استانداری تهران از بررسی این مورد و صدور دستور برای برخورد با کافی نت مذکور اطلاع داد.
پیگیری خبرنگار ایسنا جهت گفتگو با فرماندار رباط کریم بدون پاسخ ماند.
منبع:

1400/07/09
21:45:24
5.0 / 5
477
تگهای خبر: تردد , سفر , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است