آخر ماجرای چهار خیابان!

آخر ماجرای چهار خیابان! به گزارش فست تریپ بعد از غیرقانونی خواندن نام گذاری چهار خیابان و معبر به نام هوشنگ مرادی کرمانی، جبار باغچه بان، مهدی آذریزدی و صمد بهرنگی و رد شدن مصوبه شورای شهر تهران، سرانجام پلاک کوبی این معابر انجام شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در جریان سیصد و سومین جلسه شورای شهر تهران به تاریخ ۳۰ خردادماه بررسی صورت جلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که در این نشست مصوب شد خیابان کوچک یکم در منطقه ۶ به نام استاد صمد بهرنگی با حفظ شماره گذاری تغییر نام داده شود. همینطور کوچه سوم در خیابان حجاب به نام استاد مهدی آذریزدی، کوچه پنجم مجاور خیابان حجاب به نام استاد هوشنگ مرادی کرمانی، و کوچه هفتم در خیابان حجاب به نام استاد جبار باغچه بان نام گذاری شود.
هوشنگ مردادی کرمانی که تنها حاضر این جمع است در واکنش به این اقدام اظهار داشت: «کار بسیار خوبی کرده اند ولو اینکه عده ای مخالف باشند. همه این افراد حاصل سختی، رنج، تلاش و کوشش هستند. آنها بار فرهنگی جامعه را پیش برده اند. اگر نگوییم بیشتر از سربازی که جانش را در راه وطن گذاشته که مردم راحت باشند، به همان انداره قابل احترام و دوست داشتنی هستند. این افراد شهید فرهنگی هستند.»
اما چندی نگذشت که اعلام گردید هیات تطبیق فرمانداری تهران نام گذاری معابری به اسم بزرگان آموزش و ادبیات کودک و نوجوان ایران ازجمله: جبار باغچه بان، مهدی آذریزدی، صمد بهرنگی و هوشنگ مرادی کرمانی را غیرقانونی خواند. محمدجواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران، نسبت به این مورد واکنش نشان داد و در تذکری خواست هیات تطبیق برای شورای شهر در انجام وظایف قانونی ناشی از اختیارات مصرح در قانون مانع تراشی نکند. به دنبال این اتفاق انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با انتشار اطلاعیه ای نسبت به این ماجرا واکنش نشان داد و نوشت: «انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نه فقط نظر سلیقه ای هیئت تطبیق فرمانداری تهران را غیرقابل قبول می داند، بلکه بر این باور است که چنین اعمال سلیقه های غیرفرهنگی، پاسخی درخور از مردم و بخصوص نسل جدید خواهد گرفت. تن دادن جامعه به این قبیل تصمیم های زیان بار، هم به شهر و مردم صدمه می زند و هم به هویت جمعی و منافع ملی.»
هوشنگ مرادی کرمانی هم به دنبال این اتفاق به ایسنا اظهار داشت: دیدید ما چهارتا را رد کردند و کسی هم صدایش درنیامد. اگر از نسل ما، ما چهار نفر را کنار بگذارید، چه می ماند؟ بقیه اش کو؟ ما هرکدام سبک و موقعیتی برای خود داریم که متفاوت از هم است. با عنایت به اینکه شورای شهر بر این مسأله تاکید داشت، نمی دانم با چه مصلحتی قبول نکردند.
اما حالا با گذشت بیشتر از دو ماه از این ماجرا تصاویری به دست ایسنا رسیده است که نشان از آخر ماجرای نام گذاری این چهار خیابان و کوچه دارد و معابر مورد اشاره به نام این چهار چهره آموزش و ادبیات کودکان و نوجوانان پلاک کوبی شده اند.عکس ها از: ماهرخ همتی
1400/06/24
20:53:55
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آموزش , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است