نبود سایت اجرای تست های کیفی سنجی در کشور چالش قطعه سازان حوزه حمل و نقل

نبود سایت اجرای تست های کیفی سنجی در کشور چالش قطعه سازان حوزه حمل و نقل قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری متروی تهران با اعلان اینکه حفظ جان انسان ها در حمل و نقل بسیار مهم و ضروری می باشد، اظهار داشت: این در حالیست که در کشور سایت انجام تست و آزمون برای قطعات تولید شده در این صنعت وجود ندارد که نیاز است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مجید رستمی امروز در رویداد تبادل فناوری در زمینه حمل و نقل نوین که بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اعلان اینکه پرداختن به موضوع حمل و نقل عمومی باتوجه به شرایط خاص حمل و نقل "انبوه بر" پیچیده است، اضافه کرد: حمل و نقل "انبوه بر" در کشور تا حالا وارداتی بوده است و کسی باور نمی کرد که روزی به این باور برسیم که پروژه "قطار ملی" را با تاکید بر توان متخصصان و توانمندان کشور تعریف و اجرائی نماییم.
وی تامین و تهیه قطعات فناورانه این صنعت را یکی از چالش های کشور نام برد و اظهار نمود: آن چیزی که چرخ این صنعت را به پیش می راند، پتنت ها و دانش فنی هایی است که در اختیار ما نیست و باید با بهره گیری از متخصصان کشور این نیاز را مرتفع نماییم و اعمال تحریم ها موجب شد که این نیاز حس گردد و به سمت استفاده از توان داخلی برویم.
وی افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران دراین زمینه تا حالا مبادرت به برگزاری ۳ دوره نمایشگاه ساخت داخل کرده است که طی آن بیش از ۱۵۰ قطعه های تک که به دست متخصصان داخلی تولید شده بود، ارائه شد و این گام مهمی در تامین قطعات حمل و نقل بوده است.
قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران اشاره کرد: با این تلاش ها امروز به جایی رسیده ایم که نیاز داریم تا ساختارهای دانش بنیان کشور بتوانند به پتنت های خارجی ورود و با کسب دانش فنی، کشور را در این عرصه یاری کنند.
رستمی برگزاری رویداد تبادل فناوری در زمینه حمل و نقل را از سیاستگذاری های مدیران ارشد شرکت بهره برداری مترو دانست و تصریح کرد: ما بر ساخت داخل تجهیزات و قطعات مورد نیاز مصر هستیم و انعقاد قراردادهای نمادین در این رویداد نشانه این رویکرد ما به ساخت داخل است.
به گفته ی ایشان، روند اداری تبدیل شدن این تفاهم نامه ها در شرکت بهره برداری مترو تهران ظرف هفته های آتی طی خواهد شد.
رستمی، با تاکید بر ضرورت استاندارد سازی محصولات داخل در حوزه حمل و نقل" انبوه بر"، اظهار داشت: ما در حوزه استاندارد سازی و ایجاد سایت هایی برای تست و آزمون قطعات این صنعت ضعف هایی داریم. محققانی که وارد حوزه های های تک می شوند به پلت فرم ها و زیر ساخت هایی برای آزمون قطعات نیاز دارند.
وی با اعلان اینکه حفظ جان انسان ها در مترو سازی در دنیا حرف اول را می زند، افزود: این در حالیست که انجام خیلی از تست های داغ در کشور امکان پذیر نیست و این مساله ما را به چالش می کشانید.
قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران اشاره کرد: دراین زمینه دستگاه های مرتبط مانند صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی زمینه ای را در کشور فراهم می کنند تا در کشور امکان انجام تست های صحت سنجی و کیفیت سنجی فراهم گردد.1400/05/10
15:51:17
5.0 / 5
916
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است