پروسه انتخاب شهردار اراك تشریح شد

پروسه انتخاب شهردار اراك تشریح شد فست تریپ: منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اراک با صدور اطلاعیه ای پروسه رتبه بندی نامزدهای شهرداری اراک و انتخاب شهردار را تشریح کردند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اراک با صدور اطلاعیه ای پروسه انتخاب شهردار اراک را تشریح کردند. در این بیانیه آمده است:
به استحضار مردم شریف و شهیدپرور کلانشهر اراک می رساند، اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک، بعد از بحث و بررسی و برگزاری چندین جلسه اختصاصی، پروسه انتخاب شهردار اراک را تعیین کردند.
بر اساس این فرایند، بعد از تطابق وضعیت نامزدهای بالقوه و معرفی شده با شرایط اولیه اختصاصی و عمومی اعلامی توسط وزارت کشور و تأیید احراز شرایط، به ارزیابی هر یک از نامزدها برمبنای فاکتورهای تعیین شده توسط اعضا پرداخته خواهد شد و بعد از مباحثه جمعی، برای هر شاخص، به نامزد مورد بررسی امتیاز داده خواهد شد.
اعضای منتخب شورای اسلامی کلانشهر اراک تلاش کردند با دقت و اختصاص زمان مناسب و در فرآیندی نظام مند و با بهره بردن از مشورت خبرگان و نخبگان مختلف همچون در زمینه مدیریت شهری، شاخص ها را تعیین کنند که می توان به شاخص هایی همچون: ولایت مداری و روحیه جهادی و انقلابی، کارآمدی، امانت داری بیت المال، مردمی بودن، شجاعت، تفکر شورایی، شناخت از ظرفیت های مدیریت شهری اراک، تحول گرا و قدرت ایجاد تغییر، فساد ستیزی و.... اشاره نمود.
این پروسه منجر به رتبه بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در فاکتورهای مختلف می شود که بر طبق آن، برخی از نامزدها که امتیاز بیشتری را در ارزیابی شاخص ها به دست آورند، برای مصاحبه و گفتگو با اعضای منتخب، دعوت خواهند شد. در نهایت، بعد از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک از آنها، تصمیم گیری نهایی برای انتخاب شهردار کلانشهر اراک بر طبق رأی اکثریت صورت خواهد گرفت.
داوطلبان تصدی مسئولیت شهرداری اراک می توانند در صورت برخورداری از شرایط اولیه قانونی، نسبت به ارائه رزومه خود طی بازه زمانی سوم تا دهم مرداد ماه به آدرس پست الکترونیکی arak_shora@mihanmail.ir اقدام نمایند تا در پروسه بررسی ها وارد شوند. همین طور سایر همشهریان گرامی و نهادها و انجمن های علمی و مردم نهاد می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به آدرس اعلام شده، منتخبین خودرا در انتخاب شهرداری شایسته کلانشهر اراک یاری رسانند.


منبع:

1400/05/03
22:57:37
5.0 / 5
246
تگهای خبر: شهرداری , همشهری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است