شورای ششم پیوست حقوق معلولان را در پروژه های عمرانی الزامی كنند

شورای ششم پیوست حقوق معلولان را در پروژه های عمرانی الزامی كنند به گزارش فست تریپ مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان ایران از اعضای منتخب شورای شهر خواست تا در چهار سال آینده برای پروژه های عمرانی که در سطح شهر اجرا می شود پیوست حقوق در ارتباط با افراد دارای معلولیت را اجبار کنند.


علی همت محمودنژاد در گفتگو با ایسنا، درمورد مطالبات معلولان از کاندیداهای شورای شهر، اظهار داشت: امید است اعضای منتخب شورای شهر در چهار سال آینده برای پروژه های عمرانی که در سطح شهر اجرا می شود پیوست حقوق در ارتباط با افراد دارای معلولیت را اجبار کنند.
وی اظهار داشت: پیوست حقوق معلولان و منافع آنها در پروژه های شهرداری سبب می شود تا در آینده نیازی به مناسب سازی مجدد نداشته باشیم و از سوی دیگر، حقوق این شهروندان رعایت شود.
محمودنژاد با اشاره به اینکه متاسفانه در تبلیغات شهری، فرهنگ سازی برای افراد دارای معلولیت خیلی کم به چشم می خورد، در این رابطه خواهان تبلیغات شهری و فرهنگ سازی حقوق افراد دارای معلولیت، با مشاوره گرفتن و استفاده کارآمد از این گروه از جامعه از اعضای شورای شهر شد.
مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان ایران با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز خیلی از فرهنگسراها و کتابخانه ها برای معلولان قابل استفاده نیست و این در حالیست که حتی بوم گردی برای معلولان یک آرزو شده است، اظهار نمود: از آنجایی که سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی از محل بودجه عمومی تأمین می شود، منتخبین شورای شهر باید راهکارهای بهره ‍مندی معلولان از این سیستم را از قبیل اتوبوس، مترو، تاکسیرانی و... بررسی نمایند و در مواردی که تبعیضی میان استفاده معلولان و سایر شهروندان از این وسایل وجود دارد، راه های جبرانی ممکن را باتوجه به شرایط و بوم منطقه ایجاد کنند.
وی در بخش دیگری از این گفتگو همینطور از مردم خواست تا افراد دارای معلولیت را که در سرتاسر کشور کاندید شده اند، بعنوان شهروندانی که برای حضور در عرصه اجتماعی مبارزه می کنند، یاری کنند.
محمودنژاد اضافه کرد: باآنکه توان مالی برای کمک به کاندیداهای معلول برای انتخابات در شورای شهر در سرتاسر کشور را نداریم، اما برای معلولینی که احساس وظیفه کرده و خویش را در این حوزه وارد کرده اند، می تواند شروع خوبی برای مطالبات اجتماعی و حقوق مدنی افراد دارای معلولیت باشد.
1400/03/27
17:17:49
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است