برنامه های فهرست وحدت برای شورای شهر تهران

برنامه های فهرست وحدت برای شورای شهر تهران سخنگوی فهرست انتخاباتی شورای وحدت مهم ترین برنامه های ۲۱ عضو این لیست اصولگرا برای انتخابات شورای شهر را تشریح و تصریح کرد که لیست شورای وحدت تغییر نخواهد کرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حسن بیادی در نشست خبری که پس از ظهر امروز در محل ستاد انتخاباتی اش برگزار کرده بود درباره ساز و کار ائتلاف معروف به شورای وحدت، اظهار داشت: جامعه روحانیت مبارز از حدود دو سال پیش بر مبنای آیین نامه و دستورالعمل های جدیدی فعالیت خویش را به منظور حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی تغییر داد. این جمعیت در اولین تلاش ها درباره انتخابات شوراهای اسلامی سه ضلع را در ساز و کار انتخاباتی خود تعریف کرد که با کمک این اضلاع فهرست شورای وحدت شکل گرفته و با تقسیم بندی احزاب و طی یک ساز و کار ابتدا ۶۵ نفر و سپس۴۰ نفر و در نهایت ۲۱ عضو شورای وحدت استخراج شدند.
بیادی درباره اولویت های این لیست برای شهر تهران اظهار نمود: اهمیت دادن و استقرار حقوق شهروندی بالا بردن سطح مشارکت مردم در اجرای امور شهر، استفاده از خدمات بخش خصوصی و پشتیبانی از آنان هوشمندسازی شهر و توسعه پایدار شهری و توسعه درآمد پایدار برای شهر همچون اولویت های لیست شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر تهران است.
بیادی که سابقه حضور در دو دوره دوم و سوم شورای شهر تهران را در کارنامه دارد، اظهار داشت: در صورت انتخاب بعنوان نماینده مردم همچون دو دوره قبلی در کمیسیون بودجه حضور خواهد داشت.
وی در پاسخ به پرسشی درباره رسیدگی به تخلفات شهرداری تهران در شورای شهر بعدی هم اظهار داشت: اصلا به این مورد به این شکل ورود نمی کنم. چون که محل رسیدگی به تخلفات در شهرداری تهران شورای شهر نیست و نهادهای نظارتی و کمیسیون های مربوطه هر کدام وظایفی را بر عهده دارند که از جانب آنها باید رسیدگی شود. دستگاه قضایی، کمیسیون ماده ۳۸، کمیسیون ماده ۱۰۰ و... همچون دستگاه ها و بخش هایی هستند که باید به این مورد ورود کنند.
بیادی درباره استفاده از مدیران فعلی شهرداری تهران در دوره بعدی هم اظهار داشت: در صورت انتخاب از جانب مردم، لیست شورای وحدت بنا ندارد تا مدیری را از خارج از مجموعه مدیریت شهری وارد شهرداری کند و ما از مدیران فعلی شهرداری و بدنه شهرداری در انتخاب مدیران استفاده خواهیم کرد. ما از روش اشتباه جایگزینی مدیریت ها استفاده نخواهیم کرد. کما این که در دوره ما هم حداقل افراد، از خارج شهرداری وارد مجموعه شد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا آقای رئیسی از ائتلاف شورای وحدت در انتخابات حمایت خواهد نمود یا خیر؟ اظهار داشت: آقای رئیسی در همان روزهای نخست اعلام کاندیداتوری با شورایعالی وحدت و جامعه روحانیت مبارز دیداری داشتند اما ایشان هم اکنون باید به امورات و برنامه های انتخاباتی خود رسیدگی کرده و سرشان شلوغ است.
فهرست وحدت نه تغییر می کند و نه ادغام می شود
بیادی در پاسخ به پرسشی درباره فهرست های چندگانه اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر و احتمال تغییر لیست وحدت و ادغام آن با دیگر لیست های اصولگرایی اظهار داشت: لیست شورای وحدت تغییری نمی کند و اصلا امکان تغییر یا ادغام آن وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه بعضی از رفتارها اغنا کننده جامعه اصولگرایی نیست، اظهار داشت: بنابراین هم امکان دارد ما شاهد تعدد بیشتر از ۱۰۰ فهرست هم باشیم. چون که مردم با چنین رفتارهایی اغنا نمی شوند.
وی درباره این که چرا هیچ عضوی از لیست وحدت با لیست دیگر اصولگرایان مشترک نیست، اظهار داشت: در آن لیست شرط اشتراک صفر وجود داشت، ازاین رو افراد دوفهرست با یکدیگر مشترک نیست.
بیادی درباره این که امکان دارد برخی چهره ها هم لیست مورد تایید خود برای انتخابات شورای شهر تهران را اعلام کنند، اظهار داشت: بعضی ها طوری حرف می زنند که انگار برای جهان اسلام صحبت می کنند و همه منتظر تصمیم گیری آن هستند.
وی تصریح کرد: باید انتخاب مردم را باز بگذاریم.
بیادی درباره گزینه های پیشنهادی لیست وحدت برای شهرداری تهران هم اظهار داشت: این که هم اکنون بخواهیم اسم کسی را بعنوان گزینه شهرداری مطرح نماییم یک توهم است. البته مواردی بیان شده که در فهرست رای نگرفته است. گزینه های شهرداری را بررسی و اعلام خواهیم کرد اما به طور کلی ما به دنبال شهرداری هستیم که حقوق شهروندی را رعایت و مستقر کند و بتواند از مشارکت مردم و بخش خصوصی استفاده نماید. در واقع اینطور میتوان اظهار داشت که شاخصهای ما برای شهردار استخراج شده اما فعلاً گزینه ای نداریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره مناسب سازی تهران هم اظهار داشت: تهران هنوز مناسب سازی نشده است و وضعیت ساختمان های دولتی و شخصی برای توان یابان مناسب نمی باشد.
سخنگوی لیست وحدت اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران در مورد اقدامات شهرداری برای حاشیه نشینی هم اظهار داشت: در مورد حاشیه نشینی، دولت باید پاسخگو باشد.
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون مناظره های انتخاباتی هم اظهار داشت: متاسفانه مناظرات بیشتر شبیه مخاصمه بود بنابراین دوستان نتوانستند برنامه های خودشان را اعلام کنند. برخی برای ۳۰ سال برنامه آورده بودند در صورتی که برنامه ها باید چهارساله باشد و ما نیاز به برنامه های راهبردی داریم.
وی با اشاره به اینکه این مناظره ها به افزایش مشارکت مردم کمک نکرد، اظهار داشت: به نظرم آقای رئیسی بهترین عملکرد را در این مناظرات داشت و آقایان جلیلی و قاضی زاده هم مساوی با هم در رتبه بعدی قرار دارند.
منبع:

1400/03/26
10:01:57
5.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است