مدیر كل راه و شهرسازی استان تهران:

تسلیم فشارها برای تغییر كاربری اراضی كشاورزی و باغات نخواهیم شد

تسلیم فشارها برای تغییر كاربری اراضی كشاورزی و باغات نخواهیم شد به گزارش فست تریپ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، در جلسه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات اظهار داشت: هیچ فشاری برای تغییر کاربری غیرقانونی اراضی زراعی و باغات در تصمیم گیری ها تأثیری نخواهد داشت.به گزارش فست تریپ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه اظهار داشت: کمیسیون تبصره یک ماده یک که مسئولیت حفظ باغات و اراضی را برعهده دارد یکی از کمیسیون های حساس در جهت حفظ سرمایه های ملی یعنی اراضی باغی و زراعی است و بایستی با تمام دقت تمام پرونده ها در آن بررسی و کارشناسی شود.
وی افزود: در این حوزه لازم است جهاد کشاورزی بعنوان دبیرخانه کمیسیون همه مستندات را استخراج و به کمیسیون عرضه کند و در مورد تمامی پرونده های مطروحه در سالهای قبل هم رصد و گزارش تحقق مصوبات را عرضه و اطلاع رسانی کند، بنابراین کمیسیون با جدیت تمام مصمم به تصمیم گیری در جهت قانون بوده و تحت هیچ گونه فشاری تسلیم نخواهد شد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اضافه کرد: امروزه حفظ و گسترش فضای سبز و توسعه باغات برای حفظ سلامت و زیست مناسب شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و لزوم این امر در حواشی شهرهای بزرگ مثل تهران یک لزوم اجتناب ناپذیر به حساب می آید. اما متأسفانه نگاه غیرکارشناسی و غیر اقتصادی به این مورد دستیابی به اهداف مورد نظر را سخت و دشوار کرده است و دلیل محکم بر این ادعا عدم کارایی و کارآمدی قوانین گذشته و حال در این خصوص است.
وی اضافه کرد: به نظر می آید چنان که به این مورد از ابتدا توجهی منطبق با حقیقت همچون از منظرهای متفاوت اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی می شد، چه بسا امروز شاهد این میزان از نابودی باغات و اراضی کشاورزی حتی منابع ملی در اطراف شهر تهران نبودیم.
محبت خواه افزود: اخیراً برخی افراد برای ساخت ویلا، انبار و کارگاه در اراضی کشاورزی و باغی با عناوین مختلف و با درخواست های تغییر کاربری در این اراضی به بهانه های مختلفی از قبیل تولید محصولات کشاورزی فشار وارد می کنند که این موارد به خوبی کارشناسی و رصد می شود.
وی ضمن تاکید بر داشتن سیاست یکپارچه در این خصوص، اظهار داشت: تمامی دستگاههای مرتبط باید در مقابل افرادی که به صورت غیرقانونی به دنبال ویلاسازی هستند، بایستند و از یک سیاست اصولی پیروی کنند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در انتها ضمن اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ (تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها) اظهار نمود: برای تحقق شعار سال و اجرای صحیح فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش خواهیم کرد و هم چنین به سیاست های دولت هم توجه داریم. با این وجود مکلفیم از امانتی که به دست ما سپرده شده به خوبی محافظت نماییم و موافقت با تغییر کاربری ها خارج از اصول و مقررات به معنای مانع زدایی در راه تولید محسوب نمی گردد.


منبع:

1400/02/28
21:35:45
5.0 / 5
1228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است