مراكز كلان داده حوزه حمل و نقل شكل می گیرد

مراكز كلان داده حوزه حمل و نقل شكل می گیرد مراکز کلان داده های حوزه حمل و نقل با هدف تحلیل داده ها و کمک به بهبود وضعیت حمل ونقلی کشور با همکاری ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته و دانشگاه تربیت مدرس ایجاد می شوند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته در تلاش است تا با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و شرکتهای دانش بنیان، این مراکز را در کشور ایجاد نماید تا فصلی نو در صنعت حمل و نقل کشور باز شود. برای اجرایی شدن این مراکز مطالعات طراحی ساختار و الزامات این کار انجام شده است.
هم اکنون دستگاههای متولی امر حمل و نقل در کشور داده های زیادی در اختیار دارند که به صورت پراکنده و به شکلی غیرمتمرکز در اختیار خودشان است که اگر مراکز کلان داده در این حوزه ایجاد شود، همه این اطلاعات در چارچوب یک پلت فرم و در یک سامانه جمع آوری می شود و در اختیار متقاضیان و دستگاه ها قرار می گیرد.
داده هایی که از راه سیستم های هوشمند حمل و نقل گردآوری می شوند، بسیار پرارزش هستند و می توانند گره گشای خیلی از معضلات و افزایش بهره وری سیستم حمل ونقلی کشور شوند که در این حوزه دو بحث وجود دارد؛ یکی میزان یکپارچگی داده ها و دیگری میزان استفاده از آنها.
بر مبنای اعلام ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته، هم اکنون هر یک از نهادهای متولی حمل و نقل قسمتی از داده ها را در اختیار دارند و معمولا به سایر داده ها دسترسی ندارند. ازاین رو خیلی از تحلیل ها، برنامه ریزی ها و تصمیمات مبتنی بر این داده ها به علت عدم یکپارچگی، ابتر یا ناقص خواهد بود. هم اکنون در کشور یک مرکز داده ملی در این حوزه وجود ندارد و نیاز است که در سیستمی یکپارچه، مرکز ملی داده های حمل و نقل هوشمند تعریف شود که این کار به هم افزایی اقدامات هم کمک می نماید.
منبع:

1400/01/24
21:05:53
5.0 / 5
839
تگهای خبر: دستگاه , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است