دین پرست در نامه ای به استانداران سراسر كشور تشریح كرد؛

اقدامات اجرایی كارگروه های استانی برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

اقدامات اجرایی كارگروه های استانی برای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها به گزارش فست تریپ قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در نامه ای به استانداران سراسر کشور اقدامات اجرایی کارگروه های استانی این ستاد را برای تحقق شعار سال ˮتولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی هاˮ شرح داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، در نامه ای به استانداران سراسر کشور با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری، گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه های استانی، بعنوان مرجع قانونی پشتیبانی کننده از واحدهای تولیدی و همینطور مانع زدایی از کارهای در رابطه با چرخه تولید، خویش را مکلف می دانند با بهره بردن از ظرفیت مواد ۶۱ و ۶۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، بعنوان یکی از وظایف و اختیارات ستاد و با هم افزایی دستگاه هی عضو ستاد، تلاش شبانه روزی، جهادی، اثر بخش و فعالانه، نسبت به رفع موانع، تسهیل سازی و پشتیبانی از عوامل فعال در چرخه تولید اقدام و زمینه تحقق حداکثری منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس جمهور در امتداد جهش تولید برقرار شود.
دین پرست افزود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در دو حوزه حمایت و پشتیبانی از چرخه تولید و مانع زدایی اقداماتی در دستور کار قرار داده است که تا آخر دولت دوازدهم و با همکاری اعضای ستاد، کارگروه های استانی و سایر دستگاه های اجرایی، موانع و مشکلات این بخش را شناسایی و پیگیری های لازم در جهت برطرف شدن و همینطور زمینه تحقق اهداف جهش تولید و نمایان شدن آثار و برکات آن در فضای اقتصادی و اجتماعی کشور فراهم گردد.
وی افزود: در همین راستا ضروریست کارگروه های استانی با بهره گیری از کلیه اختیارات و ظرفیت های قانونی خود، زمینه تحقق شعار سال در استان را فراهم ساخته و نسبت به برگزاری منظم جلسات اقدام گردد.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه کلیه پرونده های واصله یا ارجاعی به کارگروه ها، در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی و تعیین تکلیف شود، اضافه کرد: استانداران بعنوان روسای کارگروه و روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت بعنوان دبیران کارگروه، به صورت مستمر و عند اللزوم روزانه نسبت به برگزاری جلسات کارگروه اهتمام نمایند.
دین پرست در این راستا بر استفاده حداکثری از ظرفیت مراکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری تصریح کرد.
معاون اقتصادی وزیر کشور اظهار داشت: کارگروه های استانی موظف می باشند تمهیدات لازم را در امتداد اجرای کلیه مصوبات کارگروه اجرا کنند.
وی ادامه داد: تعطیلی فعالیت بنگاه های تولیدی و یا توقف روند تکمیل طرح های سرمایه گذاری به سبب مانع تراشی ها، مداخله های غیر ضروری و یا ایجاد موانع توسط دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در استانها مورد قبول نیست.
دین پرست اظهار داشت: باتوجه به رویکرد قوه قضاییه و همکاری این قوه برای کمک به حل مشکلات واحدهای تولیدی، کارگروه های استانی موظفند، ضمن تعامل با مسئولین ذیربط قضایی در استان از ظرفیت این مجموعه برای افزایش ضمانت اجرایی مصوبات، حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی در استان و پیگیری موضوعات قضایی واحدهای تولیدی استفاده کنند.
معاون اقتصادی وزیر کشور اشاره کرد: سامانه ستاد از آغاز اردیبهشت سالجاری عملیاتی خواهد شد و تمام دستگاهها مکلفند ضمن ثبت اقدامات خود در این سامانه در مقابل عدم اجرای مصوبات کارگروه پاسخگو باشند.
دین پرست با اشاره به اینکه، احصاء، شناسایی و جمع بندی مجموعه قوانین، مقررات، ضوابط و رویه های موجود در دو حوزه مخل، مزاحم و مانع تولید، حمایتی و پشتیبانی کننده از زنجیره تولید در دستور کار این ستاد قرار دارد، اظهار داشت: ضروریست که موارد پیشنهادی و مورد نظر کارگروه های استانی ظرف مدت یک هفته به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارسال شود.1400/01/16
11:21:13
5.0 / 5
2931
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است