شورایعالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام موافقت نمود

شورایعالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام موافقت نمود به گزارش فست تریپ شورایعالی شهرسازی در نشست بهمن ماه سال جاری خود با اجرای طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام تهران موافقت نمود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، شورایعالی شهرسازی و معماری ایران اعلام نمود: در جلسه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ این شورایعالی، ‬ طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام با عنایت به صورت جلسه شماره ۶۰۹ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹‬ کمیسیون ماده ۵ تهران مورد بررسی قرار گرفت.
این شورایعالی می افزاید: ضمن امعان نظر به صورت جلسه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ کمیته فنی یک، طرح مذکور با تاکید بر رعایت موارد زیر به تصویب رسید:
۱. با توجه به ممیزی انجام شده در محدوده طرح مقرر گردید کلیه اراضی و املاک با مساحت بیشتر از یک هکتار تحت لایه "ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران در سند پهنه بندی طرح مشخص و هرگونه اقدام در مورد آن بر مبنای دستورالعمل تدقیق شناسایی و بهره برداری از اراضی ذخیره نوسازی شهر تهران مصوب جلسه ۵۸۹ کمیسیون ماده ۵ تهران ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۸ انجام گردد.
تأکید می گردد اختصاص حداقل ۵۰ درصد از سطح عرصه های مذکور به خدمات بر مبنای مفاد قسمت «ج» از دستورالعمل مذکور الزامی است؛ بنابراین لازم است کلیه احکام و ضوابط احتمالی مغایر با این حکم از طرح حذف شود.
تبصره: تصمیم گیری در مورد عرصه های صنعتی دارای ارزش میراث صنعتی مطابق مصوبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۴‬ با حفظ ارزش های میراث صنعتی صورت خواهد گرفت.
۲. در محدوده طرح، کلیه خدمات تثبیت شده طرح تفصیلی تهران که فاقد حقوق مکتسبه می باشند، تحت پهنه ۴ کدی تثبیت و از پیشنهاد پهنه سکونت یا فعالیت بر روی آنها خودداری
گردد.
۳. هر گونه راه اندازی بنا در حریم تدقیق شده گسل های متداخل با محدوده طرح، به ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی مصوب ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ شورای عالی مستند گردد.
۴. در کلیه جداول در ارتباط با ضوابط راه اندازی بنا حد نصاب اندازه قطعات و عرض معبر و ضریب اختلاط سکونت برای پهنه m اضافه گردد.
۵. رعایت دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران (موضوع مصوبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۸ شورایعالی شهرسازی و معماری برای کلیه قطعاتی که حسب مورد باغ تشخیص داده می شوند الزامی است.
۶. با توجه به اینکه محور فداییان اسلام در طرح بعنوان الگوی خیابان کامل دیده شده است، انجام پیشنهادهای طرح در حوزه حمل و نقل منوط به تأیید مطالعات مربوطه در معاونت حمل و نقل شهرداری تهران خواهد بود.
۷. با عنایت به وجود نیروگاه بعثت، پمپ های بنزین و گاز و انبارهای موجود در محدوده طرح، بر تکمیل ملاحظات و الزامات در ارتباط با پدافند غیر عامل مطابق مصوبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تاکید می گردد.
موافقت با تغییر کاربری اراضی معروف به خدمات موتوری شهرداری در خیابان فداییان اسلام از خدماتی به مسکونی
۸. تغییر پهنه اراضی معروف به خدمات موتوری شهرداری از خدمات به سکونت صرفا در صورت تخصیص به بازآفرینی محدوده معروف به گود باغ آذری مورد تأیید می باشد.
۹. از آنجایی که کمیته معروف به کمیته توسعه و عمران طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام فاقد جایگاه تصویبی در حوزه ضوابط و مقررات طرح تفصیلی است، لازم است کلیه موارد در رابطه با تغییر پهنه بندی یا تراکم ساختمانی که در طرح حاضر تعیین تکلیف نشده، در کمیسیون ماده ۵ تهران مطرح گردد.
بدیهی است راهبری و هدایت طرح مذکور در قالب ضوابط، مقررات و پهنه های مصوب این طرح توسط کمیته مذکور بلامانع و ضروری خواهد بود.


منبع:

1400/01/03
13:06:29
5.0 / 5
2286
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است