كاظمی:

برگزاری انتخابات شوراها در بازه زمانی سه ماهه تنها یك ایده است

برگزاری انتخابات شوراها در بازه زمانی سه ماهه تنها یك ایده است به گزارش فست تریپ رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها درباره آنچه تحت عنوان احتمال برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در بازه زمانی بیشتر از یک روز در رسانه ها مطرح شده بود، تصریح کرد که این امر تنها یک ایده است و هنوز جنبه قانونی به خود نگرفته است.


حمیدرضا کاظمی در گفتگو با ایسنا، بیان نمود: آنچه درباره بازه زمانی سه ماهه برگزاری انتخابات شوراها در رسانه ها مطرح گردیده است تنها یک ایده است و هنوز جنبه قانونی به خود نگرفته است. وزارت کشور هم هنوز در اینباره اعلام نظر نکرده است که آیا این امر شدنی است یا خیر.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به اینکه «زمانی هر سال یک انتخابات برگزار می شد و مسؤلان امر احساس کردند که نوعی خستگی و دلزدگی از انتخابات بوجود آمده و هزینه های زیادی را برای کشور ایجاد می کرد»، بیان نمود: بنابر این تصمیم به تجمیع انتخابات به نحوی که در قانون آمده گرفتند تا انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی به صورت توأمان و انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در کنار یکدیگر برگزار گردد اجتناب از ایجاد هزینه بیشتر و هم پیشگیری از انتخابات زده شدن جامعه بوده است.
این عضو کمیسیون امورداخلی و شوراها در ادامه خاطرنشان کرد: با این وجود اینکه بشود انتخابات شوراها که یک انتخابات محلی است را به شکل متفاوتی برگزار نماییم یک ایده است. اینکه این انتخابات در دو یا سه روز متوالی برگزار گردد و یا در طول یک ماه هر هفته چند استان انتخابات برگزار کنند هنوز در حد طرح بحث در محافل سیاسی است.
ایشان در ادامه تصریح کرد: اینطور نبوده است که وزارت کشور بگوید می تواند چنین کاری انجام دهد یا ما بعنوان هیئت نظارت رسما اعلام موضعی کرده باشیم. بنابر این هنوز سازوکاری برای برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در بازه زمانی بیشتر از یک روز تعریف نشده است.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همینطور درباره برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها، اضافه کرد: انتخابات شوراها در دوره گذشته در ۱۳۹ شهر به صورت الکترونیک برگزار شد، ظرفیت وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک ظرفیت مشخصی است و هم اکنون هم گویا امکان افزایش این ظرفیت وجود ندارد. هم اکنون ۳۰ هزار دستگاه وجود دارد که می تواند حدود ۱۰ هزار شعبه را پوشش دهد. ما در پاسخ استعلام وزارت کشور با اصل استفاده از این دستگاه ها موافقت کرده ایم. اما درباره اینکه در کجاها استفاده شوند مقرر است در جلسه آتی هیئت مرکزی تصمیم گیری نماییم.
او در آخر بیان نمود: در دوره گذشته انتخابات الکترونیک در شهرهایی برگزار شد که شوراهایی با ۵، ۷ و ۹ عضو داشتند. در این دوره هم وزارت کشور اعلام نموده که آمادگی دارد در همین حد انتخابات الکترونیک برگزار کند. ما هم با استفاده از همین ظرفیت موافقت کرده ایم.
منبع:

1399/12/15
12:50:57
0.0 / 5
2358
تگهای خبر: دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است