شاكری:

افزایش قیمت خدمات حمل و نقل فشار را بر مردم بالا می برد

افزایش قیمت خدمات حمل و نقل فشار را بر مردم بالا می برد یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش قیمت خدمات حمل و نقل بر حوزه های مختلف زندگی مردم اثر گذاشته و در شرایط کنونی به نفع مردم نیست.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش قیمت بلیت قطار، بیان نمود: تجربه نشان داده به نسبت افزایش قیمت خدمات حمل و نقل و افزایش قیمت بلیت قطار، اتوبوس، مترو و هواپیما و به خصوص وسایلی که اقشار متوسط بیشتر استفاده می نمایند، هزینه بقیه حوزه های زندگی مردم هم افزایش می یابد، ازاین رو متولیان امر باید به این نکته توجه داشته باشند که هرچه قیمت این خدمات بیشتر شود، فضای تورمی تشدید می شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه می دانیم در شرایط کنونی افزایش ۲۵درصدی قیمت بلیت ها هم پوشش هزینه های شرکت ها را نمی دهد و دولت باید برای پشتیبانی از بخش حمل و نقل، سوبسید دهد، اظهار نمود: هرچقدر افزایش قیمت ها شیب ملایمی داشته باشد به نفع مردم است.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی و شورای اسلامی شهر که انواع عوارض شهری را تعیین می کنند و سال جاری بیشتر از ۵۰ درصد عوارض شهری هم افزایش یافته است باید بدانند این افزایش قیمت به نفع مردم نیست و برخلاف شرایط کنونی باید مردم را همراهی کرد و دولت باید جلوی این افزایش قیمت را بگیرد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: هر سال بلیت حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری درصدی افزوده می شود اما درست است که سال مالی در کشور از اول فروردین تا ۲۹ اسفند است و بودجه هم در این چهارچوب بسته می شود اما همواره در روزهای تحویل سال نو انتظار تورمی در جامعه ایجاد می شود. همین هم اکنون در اذهان مردم است که اگر کاری را قصد دارند انجام دهند، پیش از عید اجرایی شود چون پس از عید قیمت ها افزایش می یابد. یکی از علل آن هم افزایش رسمی نرخ خدمات در کشور است که در اسفند ماه برای سال بعد اعلام می شود و به این جو روانی دامن می زند.
شاکری در انتها اضافه کرد: نظر بنده این است که حتی اقتصاددانان و افرادی که با مسائل اقتصادی آشنا هستند باید به این مورد هم پرداخته و پیشنهادی دهند تا تغییر در قیمت عوارض به شکلی در طول سال توزیع شود. اما حالا چون بودجه سالیانه بسته می شود همه افزایش قیمت ها یکباره است. به صورت کلی در شرایط کنونی که انتشار کرونا همه کسب و کارها را تحت تأثیر قرار داده است باید مردم را همراهی نماییم و هیچ گونه افزایش قیمت توجیهی ندارد. این دولت می باشد که باید از بخش های مختلف حمایت کند.1399/11/24
18:43:16
0.0 / 5
2278
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است