معاون استاندار تهران تاكید كرد

قطع گاز ویلاهای پرمصرف مناطق خوش آب و هوا

قطع گاز ویلاهای پرمصرف مناطق خوش آب و هوا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ضمن اشاره به مصرف بی رویه گاز در بعضی مناطق خوش آب و هوای استان تهران از قطع گاز واحدهای ویلایی پرمصرف غیرضرور اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه آلودگی هوا استان تهران ضمن اشاره به افزایش مصرف گاز اظهار داشت: به علت کم هزینه بودن انرژی، در تعداد زیادی از ویلاها و خانه های ییلاقی در مناطق خوش آب و هوای استان تهران، شهرستان ها و استان های شمالی کشور، مصرف گاز شبانه روزی و در مواقع غیرضروری است؛ به همین سبب مصرف گاز در کشور به شدت افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه شورای امنیت، در صورت عدم اصلاح روش مصرف گاز در این مناطق، طی مسیر قانونی نسبت به قطع این انشعابات در سطح کشور اقدام می شود.

وی ضمن گرامیداشت ۲۹ دیماه سالروز هوای پاک ضمن اشاره به ۱۲ روز هوای ناسالم در دیماه اضافه کرد: از آغاز این ماه شاهد هوای ویژه ای در سطح استان تهران بوده ایم؛ به صورت کلی در سالهای اخیر اقدامات تمامی دستگاه ها در این حوزه کافی نبوده است بنابراین مبحث آلودگی هوای استان باید با حساسیت بیشتری پیگیری شود.

چراغعلی تصریح کرد: دستگاههای اجرایی تکالیف و وظایف خود در مورد قوانین هوای پاک را به تفکیک مشخص و اقدامات موثر خویش را به صورت خلاصه ذکر کنند و اگر اقدام موثری نداشته و در این حوزه موانعی داشته اند هم گزارش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در خاتمه بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد ر زمینه رفع آلودگی هوا تاکید و تصریح کرد: در جهت مرتفع ساختن چالش های پیش رو همه دستگاه ها و مسؤلان باید باهم همکاری کنند.

منبع:

1399/10/29
23:54:50
0.0 / 5
1824
تگهای خبر: آلودگی , دستگاه , ویلا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است