مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خبر داد

آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی شهر تهران

آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی شهر تهران به گزارش فست تریپ مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه سبك و موتورسیكلت در مراكز معاینه فنی شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حسین مقدم در توضیح این خبر اظهار داشت: آلودگی های ناشی از تردد وسایل نقلیه علاوه بر آلودگی هوا شامل آلودگی های صوتی و بصری هم می باشد که بر همین مبنا در جهت تحقق "برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران" مصوب شورای اسلامی شهر تهران و همینطور رعایت مصوبات آئین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب دولت، این ستاد نسبت به تجهیز و اجرای آزمون سنجش شدت صوت برای وسایل نقلیه سبک و موتورسیکلت اقدام نموده است. دستورالعمل اجرای این آزمون با همکاری دانشگاه و شهرداری تهران تدوین و به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده است.

وی در مورد فرآیند این آزمون خاطرنشان کرد: چنانچه در زمان کنترل بخش های ظاهری خودرو آزمونگران مرتبط صدایی غیر متعارف و یا بیش از اندازه را از موتور وسیله نقلیه و یا سیستم های اخطار دهنده (بوق) شناسایی کنند وسیله نقلیه را به قسمت آزمون سنجش شدت صوت که دارای شرایط محیطی لازم است هدایت و نسبت به انجام این آزمون در دور موتور مشخص و ثبت نتایج حاصل از آن در سامانه سیمفا اقدام می کنند و کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران مجهز به تجهیزات آزمون سنجش شدت صوت می باشد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی اضافه کرد: تجهیزات در ارتباط با این آزمون از سالهای قبل در مراکز معاینه فنی شهر تهران موجود بوده ولی به علت نداشتن دستورالعمل اجرایی و حدود مجاز رد و قبولی خودروها امکان استفاده از این تجهیزات میسر نبوده است.
وی اظهار نمود: پایش وضعیت آلودگی صوتی وسایل نقلیه در شهر تهران و و ارتقاء سطح استاندارد های معاینه فنی با اجرای این پایش بدون تردید می تواند در کاهش آلودگی صوتی بعنوان یکی از حقوق شهروندان موثر باشد.

بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران، مقدم در ادامه در مورد وضعیت مراجعات به مراکز اظهار داشت: هم اکنون روزانه در حدود ۴۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده که به رغم کاهش ساعت کاری برخی از مراکز از ۲۰ آبان ماه جهت رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا خوشبختانه رفتن به مراکز در وضعیت عادی بوده و در هیچ مرکزی صف انتظار نداریم و شهروندان می توانند در کمترین زمان نسبت به معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.
منبع:

1399/08/24
14:12:46
5.0 / 5
2633
تگهای خبر: آلودگی , تردد , خودرو , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است