تاكید معاون اول رئیس جمهور بر افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی كلانشهرها

تاكید معاون اول رئیس جمهور بر افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی كلانشهرها به گزارش فست تریپ سومین جلسه نشست مجمع شهرداران كلانشهرهای ایران بامداد امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه همه مسؤلان و بخصوص شهرداران کلانشهرها باید در شرایط دشوار تحریم و کرونا با جدیت و روحیه و انگیزه قوی، خدمت رسانی به مردم را انجام دهند.
جهانگیری ضمن اشاره به دستور اصلی این جلسه در مورد رفع موانع اجرایی در زمینه تأمین منابع توسعه حمل و نقل عمومی کلانشهرها، اظهار داشت: در دوران کرونا علت اصلی خیلی از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر تعطیلی برخی اماکن، کمک به کاهش تراکم جمعیت در محیط های عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بود. متاسفانه در پایتخت و خیلی از کلانشهرها شاهد ازدحام و حضور مردم در شبکه حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس و مترو هستیم که برای رفع این معضل حتما باید تعداد اتوبوس ها و واگن های قطار درون شهری افزایش یابد.
وی با تکیه بر استفاده از توان و ظرفیت شرکتهای داخلی در تولید و بازسازی وسایل حمل و نقل عمومی، استفاده از منابع فاینانس دو میلیارد دلاری چین که دولت مجوز آنرا برای ساخت واگن مترو تعیین کرده است، راهکار مؤثری برای حل مشکلات کنونی ارزیابی کرد.
معاون اول رئیس جمهور همینطور از وزارتخانه های کشور و صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه خواست تا روند بازسازی بیشتر از هفت هزار دستگاه اتوبوس که بخشی از منابع مالی آن از جانب دولت تأمین شده است را تسریع بخشند.
در این نشست که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور هم حضور داشت، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این نشست با بیان آمادگی شرکتهای داخلی برای ساخت و نوسازی اتوبوس های مورد نیاز کلانشهرهای کشور، از پیشنهاد واردات هزار دستگاه اتوبوس برای تسریع در افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها با استفاده از منابع فاینانس استقبال کرد.
در این نشست شهرداران کلانشهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و قم به طور جداگانه در مورد مهمترین مسایل کلانشهرها و راهکارهای مرتفع کردن آنها را بیان نمودند. شهردار تهران ضمن اشاره به شرایط سخت کار شهرداری ها در دوران تحریم و کرونا، یکی از مهمترین چالش های پیش روی شهرهای بزرگ کشور را مسئله حمل و نقل عمومی عنوان و آمادگی شهرداری ها را جهت استفاده از توان و ظرفیت شرکتهای داخلی در حوزه ساخت اتوبوس و واگن های مترو را اعلام نمود.
در این نشست علاوه بر مبحث افزایش ظرفیت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کلانشهرها، مبحث بررسی تبدیل وضعیت نیروی انسانی شهرداری های کلانشهرها مطرح و مقرر شد؛ سازمان امور اداری و استخدامی کشور با همکاری وزارت کشور و نماینده شهرداری کلانشهرها ظرف مدت یک ماه راهکار قانونی برای حل وضعیت نیروی انسانی ارائه کنند. همینطور مقرر شد علاوه بر قرارداد ساخت 2 هزار دستگاه اتوبوس با شرکتهای داخلی، مجوز لازم برای واردات یک هزار دستگاه اتوبوس با شرایط فاینانس و تایید بانک مرکزی به شهرداریها داده شود.
منبع:

1399/08/19
22:57:18
5.0 / 5
2571
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است