از خرید ۲۱ نردبان تا استفاده از دو پهپاد در عملیات های آتش نشانی

از خرید ۲۱ نردبان تا استفاده از دو پهپاد در عملیات های آتش نشانی به گزارش فست تریپ معاونت فنی و توسعه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه هم اكنون ماشین آلات سازمان آتش نشانی تهران به روز است، اظهار داشت: سال قبل ۲۱ دستگاه نردبان خریداری شده است.


بهروز رضایی در گفت و گو با ایسنا، در باره به روز رسانی تجهیزات و خودروهای آتش نشانی تهران اظهار نمود: هم اکنون ماشین آلات سازمان آتش نشانی تهران به روز است یعنی از حدود ۱۵ سال پیش خودروها با خودروهای به روز دنیا برابر هستند.

وی اظهار داشت: همه ساله این ها ریکاوری شده و نسل های جدید آنها اضافه شده است. خوشبختانه در بحث نگهداری و خدمات آن هم تاکنون مشکلی نداشتیم هرچند که تحریم فشاری را برای تأمین قطعات وارد می نماید.

معاونت فنی و توسعه سازمان آتش نشانی، اظهار داشت: با آموزش هایی که به پرسنل خود دادیم توانستیم ماشین ها را سر پا نگه داریم و نیاز خودروها به تعمیرات رابه حداقل رساندیم و هزینه ها را کاهش دادیم. خودروها کاملا آماده عملیات هستند.

وی با اشاره به اینکه طی سال قبل ۲۱ دستگاه نردبان خریداری شده است، اظهار داشت: با عنایت به گران شدن ارز هم با همکاری همه سازمانهای کشور و پیگیری های شهردار تهران خودروها ترخیص و به ناوگان افزوده شد.

رضایی اظهار نمود: به سمت ربات های آتش نشان هم رفتیم. خودروهایی که در معابر تنگ هم قابل تردد هستند طراحی شد و در حال اضافه شدن به ناوگان خودرویی سازمان هستیم که چند وقت قبل از آنها رو نمایی شد.

وی اظهار داشت: از پهپاد ها هم جهت شناسایی کانون حریق استفاده می نماییم و دو دستگاه پهپاد به نیروهای عملیات تحویل داده شده که می توان در بحث شناسایی و ردیابی کانون حریق از آنها استفاده نمود. این ها بسیار می تواند به پیدا شدن افراد گم شده در کوهستان، رودخانه ها و شناسایی کانون حریق کمک نماید.

وی ادامه داد: مشکلی برای خرید نداشتیم و مناقصه چندین دستگاه از آن هم برگزار شده است و امیدوارم موفق باشد. همینطور می خواهیم چهاردستگاه دیگر هم اضافه نماییم.

منبع:

1399/08/03
23:51:45
5.0 / 5
2598
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , تردد , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است