مدیرعامل شركت متروی تهران:

افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط ۳ مترو با ساخت پایانه آزادگان

افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط ۳ مترو با ساخت پایانه آزادگان مدیرعامل شركت متروی تهران اظهار داشت: با اجرا پایانه آزادگان، امكان كاهش سرفاصله حركتی قطارها در خط 3 كاهش یافته و ظرفیت جابجایی مسافر نیز به دو برابر افزایش می یابد.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران از اجرای قریب الوقوع مراسم کلنگ زنی و آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ متروی تهران آگاهی داد.
خط ۳ بعنوان طولانی ترین خط متروی پایتخت، هم اکنون با ظرفیت ۲۰ رام قطار و با سرفاصله زمانی ۶ دقیقه در حال بهره برداری است که به سبب فقدان تعمیرگاه و پارکینگ قطارها، امکان کاهش سرفاصله حرکتی در این خط به کمتر از ۶ دقیقه میسر نیست اما با ساخت پایانه آزادگان و کاهش سرفاصله حرکتی قطارها به ۲ و نیم تا ۳ دقیقه، ضمن دو برابر شدن ظرفیت جابجایی مسافر در این خط، امکان افزایش ناوگان و سهولت در سرویس و نگهداری قطارها فراهم می شود.
مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه برای ساخت پایانه آزادگان نیازمند ایجاد مکانی به وسعت یک هکتار به ازای هر کیلومتر مسیر برای تعمیرات و پارک قطارها هستیم، عنوان کرد: اجرای پایانه آزادگان با برگزاری نخستین مناقصه طرح و ساخت پایانه (EPC) در کشور و با مشارکت ۶ شرکت برای اجرای پروسه طراحی، امور ساختمانی و نیز کارهای تجهیزاتی صورت می پذیرد.
اجرای پروژه به ۳ سال زمان نیاز دارد که در چارچوب ۳ فاز شامل پارکینگ (فاز اول)، تعمیرگاه (فاز دوم) و خط تست و لوپ (فاز سوم) پیش بینی شده است. فاز اول این پایانه، تابستان سال آتی به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت مترو بابیان اینکه پارکینگ پایانه آزادگان در مجاورت بیمارستان کودکان حکیم در منطقه ۱۸ قرارگرفته است، عنوان کرد: برمبنای مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور، ساخت یک ایستگاه در کنار بیمارستان مذکور برای تسهیل دسترسی اهالی این محدوده به شبکه مترو در نظر گرفته شده است.
با در نظر گرفتن این مساله و نیز کمک به کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در طولانی ترین خط مترو پایتخت بواسطه ساخت پایانه و نیز اتصال خط ۳ متروی تهران به خط حومه ای اسلامشهر در آینده ای نه چندان دور، اهمیت ساخت پایانه آزادگان برای شبکه مترو تهران بسیار زیاد است.
گفتنی است خط ۳ مترو تهران به طول ۳۴ کیلومتر و ۲۴ ایستگاه از بزرگراه آزادگان در جنوب غرب تهران آغاز و با گذر از مراکز مهمی همانند میدان منیریه، میدان راه آهن، خیابان جمهوری، چهارراه ولیعصر ( عج)، میدان ولیعصر ( عج)، خیابان شهید بهشتی، چهارراه قصر، بزرگراه شهید صیاد شیرازی، بزرگراه شهید بابایی و میدان نوبنیاد به شهرک قائم در شمال شرق پایتخت منتهی می شود.

1399/07/09
21:28:31
5.0 / 5
2861
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است