تكمیل متروی پرند در ایستگاه پایانی

تكمیل متروی پرند در ایستگاه پایانی به گزارش فست تریپ رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران از تعیین تكلیف تكمیل پروژه ساخت متروی پروند اطلاع داد.


افشین حبیب زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون عمران که با حضور شهردار تهران و نماینده وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار نمود: این جلسه که با حضور مسؤلان ذیربط برگزار گردید آخرین وضعیت تکمیل و بهره برداری خط متروی فرودگاه امام خمینی (ره) حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر پرند مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این که تا رسیدن مترو به پرند تنها 19 کیلومتر باقی مانده که نیازمند تأمین منابع مالی از جانب دولت می باشد، اظهار داشت: شهرداری تهران بعنوان سازنده این خط مترو معرفی شده اما از آنجایی که این خط در خارج از محدوده شهر تهران است، دولت باید نسبت به تأمین منابع مالی اقدام نماید که در این زمان این مسئله مغفول مانده است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان این که در این نشست مقرر شد دولت زمینی برای تأمین منابع مالی تکمیل مترو پرند در اختیار شهرداری قرار دهد، خاطرنشان کرد: این زمین برای ادامه ساخت خط مترو پرند ضروریست و می توانیم تا پیش از اتمام این دوره مدیریت شهری خط پرند را به بهره برداری برسانیم.

حبیب زاده با بیان این که البته در صورت تکمیل این خط با مشکل کمبود واگن مواجه هستیم، اظهار نمود: با تکمیل خط مترو، دولت می بایست برای تأمین واگن هم چاره اندیشی کند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: اتصال مترو به پرند یک اتفاق بزرگ اقتصادی می باشد، چون که هم اکنون جمعیت این شهر 200 هزار نفر بوده که عموما برای کار و فعالیت به تهران می آیند و در آینده ای نزدیک این شهر جمعیت پذیری 700 هزار نفری خواهد داشت.
وی اظهار داشت: مقرر است این زمین طی تفاهم نامه ای فی درخلال دولت و شهرداری برای تأمین منابع مالی خط متروی پرند به شهرداری داده شود که پیش نویس آن تهیه شده و با عنایت به تاکید دولت، استانداری و مدیریت شهری به نظر می آید حداکثر تا آخر این ماه تفاهم نامه امضاء شده و پروژه متروی پرند به سرانجام برسد.
منبع:

1399/07/07
13:37:19
5.0 / 5
3281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است