سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور خبر داد

نحوه صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

نحوه صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی فست تریپ: سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور از آمادگی این سازمان برای صدور شناسنامه فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی ظرف مدت حداكثر 3 روز بعد از تكمیل پرونده توسط دستگاه های امنیتی آگاهی داد.


سیف الله ابوترابی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی، اظهار داشت: بخشنامه این قانون توسط دولت تصویب و به استانداری ها ابلاغ گردیده است؛ در حقیقت متولی این مساله استانداری ها هستند.
وی اضافه کرد: سازمان ثبت احوال در دو مرحله در این مورد پاسخگو است، نخست زمانی که مادر ایرانی که فرزند زیر ۱۸ سال دارد ادعا می کند ایرانی است و با تبعه خارجی ازدواج کرده است؛ در این مرحله استانداری از ما استعلام می کند که آیا این مادر ایرانی است یا خیر؟ که سازمان ثبت احوال برمبنای پرونده هایی که داریم اظهارنظر می کند.
وی افزود: در مرحله بعدی بعد از استعلام وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، پرونده تکمیل و تایید می شود و به سازمان ثبت احوال برای صدور شناسنامه داده خواهد شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به این پرسش که آیا تابحال شناسنامه ای برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی صادر گردیده است یا خیر اظهار داشت: تابحال صدور شناسنامه نداشتیم چونکه این فرآیند ۳ ماه زمان می برد درحالی که تابحال ۲۰ روز بخشنامه ابلاغ گردیده است.
وی اشاره کرد: دستگاه های امنیتی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دو مرجعی هستند که ۳ ماه فرصت دارند اعلام نظر کنند، پس هنوز به مرحله ای نرسیده که پرونده ای به سازمان ثبت احوال داده شود؛ اما اگر پرونده ای به سازمان ارائه شود، حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت یا سه روز شناسنامه صادر خواهد شد.
منبع:

1399/06/12
08:23:47
5.0 / 5
2493
تگهای خبر: دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است