درخواست مجید فراهانی از آیت الله رئیسی برای تجدیدنظر درباره رای دیوان عدالت درباره شورایاری ها

درخواست مجید فراهانی از آیت الله رئیسی برای تجدیدنظر درباره رای دیوان عدالت درباره شورایاری ها رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه تجدید نظر درباره رای دیوان عدالت اداری برای انتخابات شورایاری ها را خواهان شد.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایت سازمان بازرسی کل کشور رای به ابطال مصوبه شورای شهر تهران درباره برگزاری انتخابات شورایاری ها داده است.

بر همین اساس مجید فراهانی در نامه ای از آیت الله رئیسی درخواست کرده است تا با استناد به ماده ۲ قانون وظایف و اختیارات رئیس قوه قضائیه و قانون اصلاح ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب دستور اعاده دادرسی و تجدید نظر در رای هیئت عمومی دیوان را صادر کند و امور را به نفع مردم تغییر دهد.

متن نامه به شرح ذیل است:

«با سلام و احترام
ضمن آرزوی توفیق بیش از پیش و تشکر از اقدامات بهادار در توجه به حقوق عامه که نوید بخش اجرای قانون، حفظ کرامت شهروندان و کوشش برای اصلاح امور در دستگاه قضا است، برای حضرتعالی در راه گره گشایی، خدمت و تغییر به نفع مردم در سایه توجهات امام الرئوف(ع) آرزوی توفیق بیش از پیش دارم.

همانگونه که استحضار دارید مساله مشورت با مردم و توجه به نظرات مردم از نکات مورد تاکید در سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) بشمار می رود و این مهم با تاکیدات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت مشارکت مردم و واگذاری امور به مردم و پرهیز از تصدی گری در زمره تمایزات اساسی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران بشمار می رود.

برهمین اساس و در راه استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در اداره امور محلات شهر تهران، شورای اسلامی شهر تهران در چهارم آبان ماه هزار و سیصد و هفتاد و هشت طرح «تشکیل انجمن شورایاری ها» را به تصویب رساند. به همین دلیل شورایاری محلات با برگزاری انتخابات غیر سیاسی، مبتنی بر مشارکت مردم محل و بمنظور انتخاب نمایندگان مردم در شورایاری طی پنج دوره و با قریب به 20 سال سابقه برگزار شده است.

در دوره پنجم با وجود آنکه قاضی سراج - رئیس وقت سازمان بازرسی کل کشور - در مکاتبه با روسای قوا و ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال مصوبه شورای شهر تهران درباره تشکیل شورایاری ها تمام تلاششان را برای جلوگیری از برگزاری انتخابات شورایاری ها به کار بستند، اما سرانجام انتخابات پنجمین دوره شورایاری محلات شهر تهران با ثبت نام بیش از ۱۱ هزار نفر از شهروندان تهرانی بعنوان کاندیدا با رعایت قانون و همکاری همه دستگاههای اجرایی در سطح ۳۵۲ محله شهر تهران به صورت تمام الکترونیک برگزار و با رای مردم ۳۱۲۳ نفر بعنوان منتخبان مردم محله در شورایاری انتخاب شدند.

متاسفانه این روزها و در سالگرد برگزاری انتخابات دوره پنجم شاهد انتشار رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال مصوبه شورای شهر تهران درباب تشکیل انجمن شورایاری محلات و تایید شکایت سازمان بازرسی کل کشور در هستیم؛ رایی که بیش از هر چیز سبب آزرده خاطر شدن شورایاران محلات شد و امید به مشارکت در اداره امور محله را به یاس بدل کرد.

بدون شک مشی و منش جنابعالی در توجه به مردم تایید خواهدنمود که باتوجه به مصالح عمومی و منافع ملی و منشور گام دوم انقلاب اسلامی تبیین شده توسط رهبر معظم انقلاب، این رای زیبنده آغاز دهه گام دوم انقلاب نیست و می تواند زمینه ساز ناامیدی دوستداران ایران و انقلاب، خشنودی و برنامه ریزی دشمنان مردم و انقلاب را فراهم نماید.

آنچه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال انتخابات شورایاری ها بدان رای داده است با روند توجه جنابعالی به گره گشایی از مشکلات مردم، اصلاح رویکردهای دستگاه قضا و توجه به مشکلات مردم در تناقض است. به همین دلیل بعنوان منتخب مردم شریف تهران و در راه استیفای حقوق بیش از ۳ هزار شورایار منتخب مردم محلات تهران از حضرتعالی تقاضا دارم با استناد به ماده ۲ قانون وظایف و اختیارات رئیس قوه قضائیه و قانون اصلاح ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب دستور اعاده دادرسی و تجدید نظر در رای هیئت عمومی دیوان را صادر فرمائید تا زمینه تغییر به نفع مردم باتوجه به مشارکت مردم محلات در اداره امور شهرها فراهم شود.

مطمئنم با تدبیر حضرتعالی نه فقط زمینه های تداوم فعالیت قانونی شورایاری ها در تهران فراهم خواهد شد بلکه زمینه تعامل، استفاده از ظرفیت و توان شورایاران در همراهی با دستگاه قضا بیش از گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت و امور به نفع مردم تغییر خواهدنمود.

پیشاپیش از حسن نظر و توجه حضرتعالی کمال تشکر را دارم.»1399/05/08
21:24:19
5.0 / 5
3394
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است