استاندار تهران:

۲ ۵ میلیون نفر در استان تهران در بافت های فرسوده زندگی می كنند

۲ ۵ میلیون نفر در استان تهران در بافت های فرسوده زندگی می كنند فست تریپ: تهران- استاندار تهران در جلسه مشترك مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران اظهار داشت: ۲. ۵ میلیون نفر در استان تهران در بافت های فرسوده زندگی می كنند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمد حسین مقیمی شامگاه سه شنبه در جلسه مشترك مسئولان استانی با اعضای شورای شهر تهران، طی سخنانی اظهار داشت: نظام اسلامی نظامی مردمی است كه مدیریت كشور با استفاده از مردم انجام می گردد به طوریكه اعضای مجلس خبرگان كه رهبر را انتخاب می كنند با رأی مستقیم مردم انتخاب می شوند.
وی اضافه كرد: انتخاب رییس جمهور، نمایندگان مجلس و اعضای شوراها هم با رأی مستقیم مردم است و وزرا هم بعد از معرفی رییس جمهور با تایید نمایندگان مردم انتخاب می شوند.
۸ میلیون نفر از جمعیت استان در تهران، ری و شمیرانات سكونت دارند
مقیمی در ادامه به نقش مهم شوراها كه در قانون اساسی به آن اشاره شده است تصریح كرد وافزود: ۱۱۷ هزار نفر در شوراهای كشور عضو هستند كه حدود یكهزار و ۹۰۰ نفر آن در استان تهران هستند.

وی ادامه داد: در مواد ۱۰۰ تا ۱۰۴ قانون اساسی وظایف شوراها تعریف شده است و نیاز است قوانین لازم هم درمورد این وظایف در مجلس هم به تصویب برسد.
استاندار تهران به اصل ۱۰۰ قانون اساسی اشاره كرد و اظهار داشت: در این اصل وظایف شوراها در پیشبرد برنامه های اقتصادی، اجتماعی، بهداشت و درمان و سایر حوزه ها اشاره شده و براین اساس شوراها فقط وظیفه انتخاب شهردار و نظارت بر امور شهری را ندارند و باید در همه امور طبق قانون وارد شوند.
مقیمی به وظایف شوراها برپایه اصل ۱۰۱ قانون اساسی در جلوگیری از تبعیض میان استان ها هم اشاره كرد و اضافه كرد: در اصل ۱۰۲ قانون با استفاده از شورای عالی استان ها اختیار عرضه طرح به مجلس برای شوراها بیش بینی شده است و در اصل ۱۰۳ بر ضرورت رعایت مصوبات از جانب استانداران، فرمانداران و بخشداران تاكید شده است.
استاندار تهران در ادامه به بعضی از مشكلات استان كه با همفكری و هم افزایی اعضای شورای شهر تهران، ری و شمیرانات قابل حل است اشاره و عنوان كرد: استان تهران با ۱۳ میلیون نفر جمعیت، ۱۷ درصد جمعیت كشور را در خود جای داده كه ۸ میلیون نفر از جمعیت استان در تهران، ری و شمیرانات سكونت دارند.
آلودگی هوای تهران از مهم ترین معضلات پایتخت است
وی معضل آلودگی هوای تهران را از مهم ترین مشكلات برشمرد و اظهار داشت: در این خصوص چهار مصوبه و قانون وجود دارد كه دو مورد مربوط به آیین نامه دولت، یك مورد قانون مجلس و یك مورد هم برنامه پنجم و ششم است كه تكلیف همه دستگاه ها را در مورد اقدام برای كاهش آلودگی هوا مشخص كرده و هریكشنبه در استانداری برای احصاء این وظایف و ضرورت انجام آنها از جانب دستگاه ها جلساتی برگزار می گردد.
مقیمی ادامه داد: كنترل گوگرد بنزین و اجرای استاندارد بنزین یورو ۴ عملیاتی شد اما هنوز سرمایه گذاری جهت استفاده از كاتالیست در تاكسی ها و فیلتر اتوبوس ها انجام نشده است.
۲. ۵ میلیون نفر در استان تهران در بافت های فرسوده زندگی می كنند
استاندار به مشكل ترافیك تهران هم اشاره كرد و اظهار داشت: باید با كمك شورای شهر و شهرداری حمل و نقل عمومی و ریلی را سرو سامان دهیم و در شورای هماهنگی با اختصاص اعتباری برای این مورد با همكاری و مصوبه نمایندگان این بخش محقق خواهد شد و با استفاده از مالیات بر ارزش افزوده افزایش فضای سبز برای كاهش آلودگی ها اقدام شود.
وی به همكاری شهرداری و شورای شهر در مدیریت بحران استان تهران در زمان های بحرانی هم تصریح كرد.
مقیمی با اشاره به اینكه ۲. ۵ میلیون نفر در استان تهران در بافت های فرسوده زندگی می كنند خاطرنشان كرد: احیای این بافت ها را هم باید در اولویت قرار دهیم.
كمبود ۴۰ درصدی تخت بیمارستان

استاندار تهران اظهار داشت: تولید خط دوم انتقال آب از سد طالقان، تصفیه بخشی از فاضلاب تهران كه در شهرستان ری قرار دارد، حل مشكلات اجتماعی همچون طلاق، اختلاف طبقاتی، حاشیه نشینی و مسایل اخلاقی، ساخت ورزشگاه و توجه به سرانه ورزش و رفع كمبود ۴۰ درصدی تخت بیمارستانی در استان تهران از دیگر مشكلات این استان است.

1396/09/22
01:07:41
5.0 / 5
5909
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است