رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد

راه اندازی و جایگزینی 22 بیمارستان در تهران امسال

راه اندازی و جایگزینی 22 بیمارستان در تهران امسال فست تریپ: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از جایگزینی 22 بیمارستان جدیدالاحداث با بیمارستان های قدیمی در سطح استان تهران امسال آگاهی داد.


نعمت اله ترکی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر حفظ، تثبیت و پایداری اشتغال موجود، تکمیل واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و همگرایی و همسویی نظام بانکی بعنوان اولویت های مدیران و دستگاه های اجرایی سطح استان تهران در سال ۱۳۹۹ اضافه کرد: در امتداد تحقق اولویت های تعیین شده راه اندازی و جایگزینی ۲۲ بیمارستان جدید با بیمارستان های قدیمی در سطح شهرستان های استان تهران خصوصاً در شهر تهران در دستور کار قرار گرفته است و در برنامه بودجه نیز این مساله به خوبی پیش بینی شده است.
وی افزود: با بهره برداری از این بیمارستان ها حدود ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه استان تهران اضافه خواهد شد. هم اکنون سه بیمارستان در شهرستان های قدس، ملارد و شهریار آماده بهره برداری و بیمارستان اسلامشهر نیز تا آخر سال به بهره برداری می رسد.
وی اشاره کرد: در سال ۱۳۹۸ باتوجه به شیوع ویروس کرونا ویروس در حوزه بهداشت و درمان هزینه کرد زیادی داشته ایم و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان هزینه کردیم و باتوجه به شرایط موجود هزینه های این بخش ادامه دارد. استان تهران در حوزه سرانه بهداشت نسبت به سایر استانها دارای عقب ماندگی است که مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ بعنوان تعهد این عقب افتادگی جبران شود و سرانه حوزه بهداشت در استان تهران به میانگین کشوری برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به تدوین نقشه راه استان تهران برای سال جاری اشاره نمود و اضافه کرد: اولویت های ده گانه ای برای نقشه راه این استان در سال جهش تولید تدوین شده که استان تهران بر طبق این اولویت ها در سال ۹۹ حرکت خواهدنمود. باتوجه به شرایط اقتصادی که بواسطه شیوع ویروس کرونا ویروس در کل کشور پدید آمد و استان های سراسر کشور را با نقص ها و کمبودهایی در عرصه تولید مواجه کرد، برنامه های ویژه ای برای جبران کمبودها برنامه ریزی شد تا با ایجاد تحول در شرایط اقتصادی در امتداد جهش تولید داخلی و ملی اقدامات موثری صورت گیرد.
وی ادامه داد: استان تهران با ۳۵ هزار واحد تولیدی، ۲۰ درصد اقتصاد کشور و ۶۰ درصد تامین مالیات کشور را برعهده دارد، پس شرایط خاصی دارد. بدین سبب با تحول اقتصاد این استان می توان شاهد تحول اقتصاد کشور بود؛ پس برای تحقق جهش تولید در استان تهران، اصلاح ساختار تولید با محوریت بخش خصوصی، توسعه کارگاه های خرد و افزایش تولید کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی در دستور کار قرار گرفته است.
ترکی از اجرای ۶۳ پروژه اولویت دار برای تحول در اقتصاد استان تهران آگاهی داد و اضافه کرد: این پروژه ها در بخش های کشاورزی و دامپروری، صنعت و معدن، گردشگری، انرژی و دانش بنیان است که مجموع سرمایه گذاری های پیش بینی شده در این پروژه ها ۵۷ هزار میلیارد ریال و تعداد ۲۲هزار و ۳۳۲ اشتغال مستقیم از این پروژه ها ایجاد خواهد شد. بدین سان مجموع سرمایه گذاری های پیش بینی شده نزدیک به ۶۰ درصد آورده بخش خصوصی خواهد بود.
منبع:

1399/03/05
13:55:22
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , گردشگری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است