محسن هاشمی خبر داد

اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا رسانه ای نمی گردد

اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا رسانه ای نمی گردد به گزارش فست تریپ به قول رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند اختلاف نظرهای شورا و ستاد ملی كرونا از این پس رسانه ای نشود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران که دویست و دهمین جلسه علنی شورای شهر تهران را کمی زودتر ترک کرد با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توقع مدیرت شهری از تصمیم گیران کشوری این است که اختیارات قانونی شوراها به این نهاد تفویض شود و اگر این اقدام صورت گیرد شهروندان خواسته های و مشکلات خویش را به جای اینکه از دولتمردان بخواهند از نمایندگان شان طلب می کنند چونکه دولت اجرای وظایف مهم تری را بر عهده دارد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حضور شهردار تهران در صحن شورای شهر اظهار داشت: شهردار تهران برای ارائه لایحه ای دو فوریتی با عنایت به مشکلات بوجود آمده پیرامون شیوع کرونا در جلسه شورای شهر تهران حاضر شد تا لایحه محرک چرخه اقتصادی با تمرکز بر صنعت ساخت و ساز اقتصادی را ارائه کند. بررسی این مورد در جلسه هفته آینده شورای شهر تهران در دستور کار قرار می گیرد.
رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره اختلاف نظر های پیش آمده بین شورا و ستاد ملی کرونا توضیح داد: از ساعت ۷ بامداد جلسه هم اندیشی بین اعضای شورای شهر تهران برگزار گردید و بعضی از اعضا بر این نطر بودند بعنوان نمایندگان مردم باید بعضی از موضوعات را مطرح کنند. بعضی از موارد و نقطه نظرات اعضای شورای شهر تهران پیش از این از جانب شهردار تهران به ستاد ملی کرونا ارسال شده است اما بعضی از اعضا معتقد بودند شخصاً باید به این مورد وارد شوند. امروز تصمیم گرفتیم که دیگر مسائل و اختلاف ها را در پیش رسانه ها مطرح نکنیم و بگونه ای امروز بین شورای شهر و دیگر نهاد ها آتش بس اعلام کردیم اما اگر نتیجه بخش نباشد مجدداً صحبت هایی مطرح خواهد شد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که سرانجام نرخ کرایه تاکسی به چه شکل می شود، عنوان کرد: نرخ کرایه ها باید به تایید فرمانداری ها برسد و این مورد باید در وزارت کشور مطرح شود و در این نهاد تصمیم گیری شود.
او با اشاره به حواشی الزامی شدن استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی توضیح داد: سفارش ما این است برای حمل و نقل عمومی استفاده از ماسک الزامی شود، در بعضی از کشورهای توسعه یافته هم بعضاً در ورودی ایستگاه ها ماسک توزیع می شود. اما مشکل اصلی این است که پنج میلیون ماسک (میزان سفر با حمل و نقل عمومی) به چه شکل باید تهیه و توزیع شود و این پرسش امکان عملیاتی شدن استفاده از ماسک را تا به امروز نداده است.

1399/02/07
18:39:31
5.0 / 5
4273
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است