طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند

طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند به گزارش فست تریپ ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیركل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وزش بادهای سرد شمالی كه از بامداد امروز در پنج شهرستان شمالی استان شروع شده، منجر به خیزش گردوخاك و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 22 برابر حد مجاز شد.


محسن حیدری در گفت و گو با ایسنا تصریح كرد: الان میانگین سرعت وزش باد در زابل 72 كیلومتر بر ساعت است كه گردوخاك حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 300 متر كاهش داده است.
وی اضافه كرد: گردوخاك موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 3هزارو 270 میكروگرم بر مترمكعب، معادل 22 برابر حد مجاز شده است.
مدیركل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مركزی استان هم اظهار داشت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان هم به 25 متر بر ثانیه معادل 90 كیلومتر بر ساعت رسید كه شعاع دید افقی را به 300 متر كم كرد.
حیدری خاطرنشان كرد: سرعت وزش باد شدید كه از روز گذشته در زاهدان شروع شده هم به 72 كیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گردوخاك، شعاع دید افقی در محدوده فروردگاه زاهدان را به 5000 متر كم كرد.
وی اضافه كرد: بر مبنای خروجی نقشه های پیش یابی و مدلهای جوی انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مركزی استان فروكش كند.1398/12/09
14:48:44
5.0 / 5
5284
تگهای خبر: فرودگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است