مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عنوان كرد

ساخت شهرك بازیافت با رایزنی محیط زیست

ساخت شهرك بازیافت با رایزنی محیط زیست به گزارش فست تریپ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، اجرای طرح پردازش اقماری زباله ها در اطراف شهر برای افزایش كیفیت پسماند عالی و ارتقای كیفی كمپوست، افزایش ظرفیت زباله سوزی و تولید ۲۵ مگاوات برق از ۱۵۰۰ تن زباله را از برنامه های سازمان برشمرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور در حاشیه بازدید از آرادكوه با اشاره به كنترل تولید زباله در دو سال قبل اظهار داشت: در این مدت كاهش محسوسی در میزان زباله های جمع آوری شده داشتیم. پیش از این روزانه حدود ۷۵۰۰ تن زباله جمع آوری می شد و این میزان در دو سال قبل به ۵۰۰۰ تن كاهش پیدا كرده است. این اتفاق با كم كردن پسماند حجیم مانند لاستیك، شیشه و... رخ داده است.
وی با اشاره به اینكه بناداریم با اجرای طرح «كاپ» تفكیك از مبداء را با مكانیزهای بهتری انجام دهیم، اضافه كرد: اولین گام طرح «كاپ» مربوط به مخازن است مخازن اختصاصی خشك و تر را در ساختمان های بلندمرتبه، شهرك ها، مجتمع های مسكونی و ادارات قرار دادیم و شهروندان می توانند در ازای تحویل پسماندهای خشك مبلغی دریافت نمایند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اجرای طرح پردازش اقماری زباله ها در اطراف شهر برای افزایش كیفیت پسماند عالی و ارتقای كیفی كمپوست، افزایش ظرفیت زباله سوزی و تولید ۲۵ مگاوات برق از ۱۵۰۰ تن زباله را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد.
به قول علیپور، بیشتر از ۹۰درصد ساختمان های شهرداری مجهز به مخازن تفكیك زباله خشك و تر شده اند.
وی به ساخت شهرك بازیافت اشاره نمود و اظهار داشت: الان در حال رایزنی با محیط زیست هستیم تا بعد از جذب سرمایه گذار، شهركی را در مجاورت مركز بازیافت بسازیم تا شركت هایی كه وظیفه بازیافت زباله های خشك را دارند، در این شهرك مستقر شوند كه در این صورت تمامی پردازش های اقماری جمع آوری می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تصریح كرد: بودجه سال آینده سازمان مدیریت پسماند با تمركز بر روی تفكیك زباله از مبدأ، خرید مخازن و سیستم جمع آوری پسماند پیشنهاد شده كه امیدواریم بتوانیم درسال آتی برنامه های پیشبینی شده را به بهترین شكل اجرا و رضایتمندی شهروندان را تأمین نماییم.
وی با اشاره به اجرای طرح كاهش پسماند بعنوان یكی از مهمترین برنامه های دوره جدید مدیریت شهری اضافه كرد: اجرای طرح كاپ را به منظور كاهش پسماند و هزینه های دفع آن در دستور كار قرار دادیم و تا سال ۱۴۰۰ نحوه دفع و دفن تغییر خواهد نمود.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران، علیپور در انتها با تاكید بر استفاده بهینه از منابع این سازمان بعنوان یكی از اهداف مهم، اظهار داشت: درآمد حاصل از مدیریت پسماندهای خشك و تر در ازای كار زیست محیطی با مدلهای مشخص انجام می شود همینطور عوارض پسماند كه بخشی از درآمدهای سازمان است باید واقعی تر شود.1398/11/03
20:30:26
5.0 / 5
5546
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است