گلایه عضو شورای شهر از آلایندگی كارخانه سیمان در ایام آلوده

گلایه عضو شورای شهر از آلایندگی كارخانه سیمان در ایام آلوده فست تریپ: رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران از وضعیت آلایندگی كارخانه سیمان تهران در ایام آلوده گلایه نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در تذكر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به استعفای محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل وترافیك شهرداری، اظهار داشت: تأسف خودم را نسبت به از دست دادن مدیر پاكدست، متخصص و متعهد شهرداری ابراز می كنم و شهرداری از خدمات بهادار مدیر متخصص محروم شد؛ بااینكه جامعه علمی از علم و تخصص ایشان بهره مند می شوند. خسته نباشید عرض می كنم و اساسا شهروندان از بركات حضور ایشان بهره مند شده و خواهند شد.
وی درادامه به فعالیت كارخانه سیمان درشهرری و اثرات مخرب زیست محیطی آن اشاره كرده و اظهار داشت: متأسفانه طی روزهای گذشته تاكنون شهروندان شهر تهران درگیر آلودگی هوای شهر هستند، معضل آلودگی هوا یكی از مسائل و مشكلات بسیار مهم محیط زیستی است كه سالهاست كشورهای جهان و كشور ایران را تحت تأثیر قرار داده و هر روز بر تبعات و شعاع اثرگذاری آن افزوده می شود و برمبنای آمارهای موجود، سالانه خیلی از انسان ها بر اثر آلودگی هوا جان خودرا از دست می دهند. به این جهت كوشش برای داشتن هوای پاك در چند دهه اخیر فراگیر شده و آنرا به صورت یك مطالعه بین المللی ظاهر ســـاخته است، برای اینكه هوا هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد.
نوری با اشاره به اینكه كلانشهر تهران نیز از دامنه پر نفوذ آلاینده های جوی بی نصیب نمانده است، اظهار نمود: برمبنای قوانین و مقررات كشور به خصوص قانون هوای پاك برای مبارزه با این پدیده تكالیفی برای دستگاه ها تعیین و طی سنوات گذشته تاكنون تقنین شده است تا با انجام آنها بتوان بر مشكلات بزرگ محیط زیستی فائق آمد.
وی با اشاره به اینكه متأسـفانه در حوزه اقدام به سبب جزیره ای بودن دستگاههای متولی، مبارزه با آلودگی هوا آن گونه كه باید اثر بخش نبوده است، اظهار داشت: در این راستا یكی از مواردی كه به صورت مستمر از جانب شورای شهر دوره پنجم مورد پیگیری قرارگرفته سوژه رسیدگی به وضعیت آلایندگی كارخانه سیمان تهران می باشد كه كلیه مراجع ذیربط اعلام داشته اند فعالیت مجموعه سبب انتشار قابل توجه ذرات معلق و آلوده شدن محیط زیست منطقه می گردد. اما صرفا واحد مذكور در لیست صنایع آلاینده قرار گرفته است و منجر به تعطیلی فعالیت و یا رفع آلودگی كامل نشده است.
نوری درانتها اشاره كرد: در این خصوص لازم است دستگاههای ذیربط، خصوصاً سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری منطقه 20 نسبت به بررسی و ارزیابی فعالیت واحد اقدام و در صورت استمرار انتشار آلاینده ذرات معلق كمتر از (2.5 میكرون) فعالیت واحد موصوف را متوقف كنند. شهرداری منطقه 20 نسبت به آلودگی هوا خصوصاً كاهش ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون اقدام نماید.

منبع:

1398/09/24
12:05:38
5.0 / 5
5392
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است