همزمان با روز جهانی معلول صورت گرفت؛

بهره برداری از آسانسور ایستگاه های مترو بسیج و محمدیه

بهره برداری از آسانسور ایستگاه های مترو بسیج و محمدیه فست تریپ: در امتداد مناسب سازی ایستگاه های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد كم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره برداری رسید.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در امتداد مناسب سازی ایستگاه های مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد كم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور ۲ ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره برداری رسید.
در هریك از این ایستگاه ها ۲ دستگاه آسانسور با ظرفیت هر دستگاه ۸ نفر نصب و راه اندازی شده كه در مجموع برای این كار، هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال صرف شده است.
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ایستگاه های متروی جدید پایتخت هنگام بهره برداری به منظور رعایت حال معلولان و افراد كم توان باید مجهز به پله برقی و آسانسور باشند. از همین رو تمامی ایستگاه های جدید با پله برقی و آسانسور به بهره برداری می رسند و در صورت عدم تكمیل آسانسور، شركت مترو متعهد شده است كه ظرف مدت۳ ماه بعد از بهره برداری نسبت به راه اندازی آسانسور در این ایستگاه ها اقدام نماید.
شركت مترو در امتداد تعهد خود در این خصوص در صدد است عملیات تجهیز و بهره برداری از آسانسور را در ایستگاه های قدیمی و بهره برداری شده كه فاقد آسانسور هستند نیز اجرایی كند.
بدین منظور مناقصه تهیه ۱۹۶ آسانسور برای خطوط قدیمی خصوصاً خطوط ۳ و ۴ در دستور كار قرار دارد تا بعد از مشخص شدن پیمانكار و تهیه آسانسور برای ایستگاه هایی كه قابلیت نصب آسانسور دارند اقدام لازم صورت پذیرد.
گفتنی است بزودی با ورود ۴۸ دستگاه آسانسور به شبكه متروی تهران، ۲ ایستگاه از خط یك، ۸ ایستگاه از خط ۳ و ۵ ایستگاه از خط ۴ برای استفاده بهتر افراد كم توان مناسب سازی خواهند شد.


منبع:

1398/09/12
22:22:57
5.0 / 5
6178
تگهای خبر: تردد , دستگاه , شركت , مترو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است