كولیوند:

قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است

قانون مدیریت بحران با نگاه ملی تصویب شده است فست تریپ: رئیس كمیسیون شوراها و امور داخلی اصرار كرد كه قانون مدیریت بحران با در نظر گرفتن همه جوانب و شفاف سازی مسئولیت تمامی بخش ها بررسی شده و در آن وظایف هر دستگاهی روشن است.


محمدجواد كولیوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انتقادهای وارده به قانون مدیریت بحران كشور در ارتباط با تمركز بر كلانشهرها بیان كرد: اتفاقا در قانونی كه به تصویب رسیده و ابلاغ گردیده است توجه ویژه ای به سطوح بحران كرده ایم. بحران در سطح ملی، استانی و شهرستانی دیده شده و مسئولیت تمام گروه ها در تمام سطوح مشخص است.
ایشان سپس اظهار نمود: در سطح ملی، رئیس جمهور مدیریت را برعهده دارد و جانشین آن معاون اول و وزیر كشور است. در سطح استانی استاندار مدیریت بحران را برعهده دارد و در سطح شهرستانی نیز فرماندار در راس قرار دارد.
نماینده مردم كرج در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: در این قانون مسیر تمام دستگاه ها در مدیریت بحران مشخص است و مدیریتی یكپارچه اعلام شده است. این قانون حدود دو سال مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بعد از آنكه شورای نگهبان نیز ایراداتی به آن وارد دانست آنها نیز مرتفع شد و در نهایت قانون به تصویب رسیده و ابلاغ گردید.
كولیوند در ادامه اشاره كرد: اتفاقا در این قانون در حال كسب توجه جهانی هستیم، چونكه این قانون توانسته با دید ملی همه جوانب را بسنجند و وظایف هر دستگاهی را تعریف كنند. این كه بعضی می گویند این قانون به كلانشهرها توجه كرده است، اشتباه است.
منبع:

1398/08/17
17:28:54
5.0 / 5
5444
تگهای خبر: دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است